Zlořečení (1981)

70%
Co všechno Apple II ve své době dokázal...

Zlořečení

Evilspeak

USA, 1981, 97 minut

 

Režie: Eric Weston

Scénář: Eric Weston a Joseph Garofalo

Hrají:

Clint Howard (Stanley Coopersmith)

R. G. Armstrong (Sarge)

Joe Cortese (Reverend Jameson)

Claude Earl Jones (Coach)

 

Když se budete dívat na snímek „Zlořečení“, budete se docela divit tomu, jak je dobře tenhle film natočený, jak je trikově zajímavý a jak je celkově provedení velmi na úrovni, a to i přesto, že obraz je zbytečně moc tmavý a kamera prostě nebyla tak dobrá, jak by si tenhle hororový kousek zasloužil. Člověk ale nemůže mít všechno. I tak dostává velmi povedený kousek.

Mluv se zlem?

V hlavní roli filmu „Zlořečení“ není zrovna osoba, která by byla pomilováníhodná. Stanley Coopermith (Clint Howard) není zrovna typ herce, který by dokázal zaujmout jako princ, i když nutno říct, že jako dětský herec byl k zulíbání. V dospělosti se ale spíše hodil pro podvratné živly, komické postavičky a vedlejší role, které se vám však dovedou dostat do paměti.

Minimálně ho zlo nadnáší.

Ve filmu „Zlořečení“ však dostal Clint Howard hlavní roli a zhostil se jí skvěle. Jeho Stanley je ten typ, z kterého si budou ostatní utahovat a budou ho možná šikanovat. A co teprve na vojenské akademii, kam se dostal. Jenže ke škodě jeho tyranů se i Stanley může postavit na odpor, a to ve chvíli, kdy si přes Apple II začne chatovat s něčím, co by snad mohl být i samotný Satan.

Trochu křivý pohled.

A začíná masakr. A skutečně je to masakr. Tvůrci filmu „Zlořečení“ nás moc nešetří a narazíme zde na scény, které jsou skutečně hnusné. Jsou zapojena i masožravá prasata a scény s nimi jsou velmi povedené. A nechybí ani vyhřezlé vnitřnosti. Tohle je rozhodně snímek, který se dá na základě gore obdivovat, protože triky jsou skutečně velmi na úrovni i přes horší kameru.

Pěkná maska.

Americký snímek „Zlořečení“ je trochu neprávem zapadlý, protože tohle je horor, který skutečně dovede jak znechutit, tak částečně i vyděsit. Triková stránky, pokud dojde na nějaké vizuální efekty, je trochu ujetá, ale jen to přidává zajímavé bizarnosti tohoto hororu, jenž je vlastně revenge snímkem, jen trochu jinak směřovaným. Satan ale s pomstou na utiskovatelích vždy rád pomůže. A vždy za to bude chtít ještě víc.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (vrazi, satan)


Přidat komentář