The Human Centipede III (Final Sequence) (2015)

20%
Tak došlo i na třetí díl...

The Human Centipede III (Final Sequence)

USA, 2015, 102 minut

 

Režie: Tom Six

Scénář: Tom Six

Hrají:

Dieter Laser (Bill Boss)

Laurence R. Harvey (Dwight Butler)

Bree Olson (Daisy)

Eric Roberts (Guvernér Hughes)

 

Dlouho, ale ne zase tak moc dlouho se čekalo na třetí díl „Lidské stonožky“ a nakonec jsme se dočkali. A vůbec si nejsem jistý, jestli to čekání stálo za to. Ne, vlastně vím, že to čekání nakonec nedošlo naplnění. Tohle je až příliš dlouhý film o něčem, co je žánrově špatně zařazeno, a to hlavně ve smyslu toho, že ani v jednom směru to není film funkční. No dobře, snad v tom směru, že je to místy opravdu hnusné.

 To je dvojka...

Tom Six moc dobře věděl, že musí přijít s něčím novým, protože jinak by to bylo prostě jen opakování toho, co zde již bylo. A ono se mu to podařilo. V rámci série byl dostatečně originální, protože vlastně vyšel ze svých filmů, které jsou ve třetím díle několikrát citovány a jsou nakonec i důvodem k tomu, aby se vyřešil jeden pořádný problém. Co s vězni, aby jejich náprava nebyla tak drahá?

 Aspoň něco celkem pěkného.

Bill Boss (Dieter Laser) je ředitelem věznice. Na první pohled je to magor a není to jen horkem. K ruce má Dwighta Butlera (Laurence R. Harvey), který dělá účetního. Společně se snaží vymyslet, jak si udržet místa a udělat z penitenciární péče co nejnižší položku veřejného rozpočtu. Přes všechna možná nápravná opatření jako středověké mučení nebo kastrace se nakonec zdá, že by mohl pomoct nápad s lidskou stonožkou.

 Eric Roberts nezklame.

Vzhledem k tomu, že se jedná o třetí film, měla by ta stonožka být skutečně velká, což Tom Six také dodržel. Je nejdelší v celé sérii. Jenže to samo o sobě nestačí. Film není hororem, to už je jasné od začátku. Je to hodně černá komedie, na kterou opravdu musíte mít žaludek. Ale je to komedie špatná. Dieter Laser mě v hlavní roli štval a nemohl jsem vydržet, až konečně zmlkne. Přesto má film příběh a snaží se něco sdělit. Jenže si k tomu vybral zdlouhavou, nudnou a jen místy trochu vybočující cestu.

 Tomu se říká pořádná stonožka.

Znovuzačlenění Lasera a Harveyho do třetího filmu v naprosto jiných rolích a přítomnost samotného Sixe v roli sebe sama jen vede k tomu, že se film stává parodií, záměrnou, ale jednoduše nezábavnou. Dokáže šokovat. Na to je Six dobrý a má zde scény, které se vám opět dovedou vrýt do paměti. A překvapivě se nejedná o scény se stonožkou. Přesto si nemohu pomoct, tohle už opravdu nevyšlo.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (gore, béčka, hnus)


Přidat komentář