The Human Race (2013)

65%
Škoda, že na tenhle film nebylo více peněz. Vypadal by ještě lépe.

The Human Race

USA, 2013, 87 minut

 

Režie: Paul Hough

Scénář: Paul Hough

Hrají:

Paul McCarthy-Boyington (Justin)

Eddie McGee (Eddie)

Trista Robinson (Hluchá žena

T. Arthur Cottam (Hluchý muž)

 

Název tohoto filmu je hezká slovní hříčka. Race může v angličtině znamenat rasu, ale také závod. Film je tedy buď o lidské rase, anebo o závodě lidí. V podstatě obojí je správně, protože tvůrci si vybrali skutečně různorodé charaktery k tomu, aby je mezi sebou nechali závodit o život. Kdo zůstane poslední, vyhraje. Tedy pravděpodobně, protože soutěžící znají jen základní pravidla.

 Hlavně je tam nenechávej.

Jak se soutěžící do závodu přihlásili? Popravdě, konkurz žádný nebyl. Najednou se skupině 80 lidí zjevilo bílé světlo, které všechno zakrylo. Když se probudí, jsou v nějakém místě, které sice vypadá docela normálně, ale mluví k nim hlas shůry, který jim říká, že nesmějí stoupat na trávu, nesmějí sejít z cesty a musí mezi sebou zápasit na život a na smrt. Záleží jen na nich, kdo přežije.

 Vyzbrojeni by byli.

Ten nápad je velmi dobrý, ale je natočený poměrně levně, což mu trochu ubírá. Ale v tomhle případě si nemyslím, že je to vyloženě na škodu. Tenhle film má docela dobré myšlenky, jsou zde povedené scény, které ukazují naši společnost obnaženou, a myslím, že ji docela dobře definují. Tohle se mi na snímku velmi líbí. Ano, je to béčko, ale není to béčko bez smyslu, protože ono to někam vede.

 Taky se hned rozbrečí.

Trochu zklamáním může být celkové vyústění filmu, které už je možná trochu moc ujeté, ale do té doby, než je zjištěno, co se vítězi stane a proč měl vlastně s ostatními soupeřit, je to dobrá podívaná, kde se herci skutečně snaží. Problém je trochu v tricích, které prostě nejsou povedené. Gore je zde strašné a člověk by z něj brečel, ale stále u mě vítězí to, že tenhle film není prázdný.

 Tady je to kdo s koho.

Ano, kdyby se více zapracovalo na scénáři, kdyby bylo trochu více peněz a kdyby se změnil konec, je tohle skvělý film. Ale i s tím, co tvůrci měli, se jim podařilo vytvořit něco, co má smysl, co není jen povrchním dílem. Z hlediska hodně nezávislé filmařiny je tohle opravdu příjemné. Nemůžu s hodnocením až moc vysoko, protože zde chyby jsou a jsou příliš viditelné, ale tohle je film, na který jsem se koukal rád.

 

Hodnocení: 65 %

Hororové filmy (béčka, mysteriózní)


Přidat komentář