The Inhabitants (2015)

20%
To se zase někdo někam nastěhoval a...

The Inhabitants

USA, 2015, 90 minut

 

Režie: Michael Rasmussen, Shawn Rasmussen

Scénář: Michael Rasmussen, Shawn Rasmussen

Hrají: Elise Couture, Michael Reed, Judith Chaffee

Jen si hrajou.

Nevýrazných hororů je spousta a přesně mezi ně se směle zařadil i snímek „The Inhabitants“, který byl natočen v roce 2015 v americké produkci. Není na něm nic, čím by jakkoli vybočoval, ale co je nevětší problém, není na něm nic, čím by si zasluhoval označení horor, protože tu prostě není atmosféra, není tu nic děsivého není tu nic, co by bylo schopné nahánět hrůzu.

Hlavně pokud tam čeká ona.

A navíc je to všechno neskutečně klišovité, jak už je patrné ze základní dějové linky filmu. Hned na začátku totiž máme pár, který se nastěhuje do nového domu. Kolik hororů tak začíná? A co je horšího, kolik špatných hororů tak začíná? „The Inhabitants“ se k nim může směle zařadit, bohužel. Problém je už v hercích, kteří nenabídnou žádnou škálu emocí, nedokážou vás pro film strhnout.

Po schodoch, po schodoch...

A tak se tedy jede v tom duchu, že dvojice zjišťuje o domě něco temného. Milí sousedi se svěří s tím, že v tomhle domě kdysi žila čarodějnice. Pár se jim vysměje, ale pak zjistí, že to všechno byla pravda. A samozřejmě, že to nebude ani omylem tak komplikované, je to velmi jednoduché. Ta čarodějnice tam skutečně žila a její vůle se nějakým způsobem dostává do současnosti a ovlivňuje život mladého páru.

Takové nic neříkající pohledy.

Při sledování snímku „The Inhabitants“ už jen čekáte na to, jestli se tu stane něco, co by mohlo diváka nakopnout, jestli tu bude nějaká scéna, která ohromí, která zaujme, která vás probudí. Uběhne přesně hodina a půl filmu, a to i s finálními titulky, a vy zjistíte, že taková scéna ta není ani jedna. Neskutečně unylý horor bez jakéhokoli náboje. Takové filmy vás dovedou snadno uspat.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové, béčka)


Přidat komentář