The Insatiable (2006)

40%
Zakoukal se do upírky a začal ji pronásledovat...

The Insatiable

USA, 2006, 103 minut

 

Režie: Chuck Konzelman a Cary Solomon

Scénář: J. R. McGarrity, Chuck Konzelman a Cary Solomon

Hrají:

Sean Patrick Flanery (Harry Balbo)

Michael Biehn (Strickland)

Charlotte Ayanna (Tatiana)

Jon Huertas (Javier)

 

Upírský žánr se zdá v hororu trochu vyčpělý, podobně jako je tomu s vlkodlaky anebo i zombie, i když tam si – vzhledem k přesahu žánru – myslím, že je pořád co objevovat. U upírů toho moc není. A tak asi ani nepřekvapí, že snímek „The Insatiable“ nevyniká zrovna originalitou, i když ten přístup je přece jen takový, že se snaží na postavu upírky podívat trochu, i když jen lehce jinak.

První fotka za mřížemi.

Je to hlavně v tom, jak se děj filmu „The Insatiable“ snaží propojit romantickou rovinu s tou zvířeckostí, která v upírech je. Ale přitom je větší důraze kladen na zvířecí instinkty a potřebu krve, než na samotnou milostnou linku, která se nakonec vytrácí a ve smyslu „klasické romantiky“ zde už ke konci naštěstí vůbec není. A navíc má snímek skoro noirový začátek. Bohužel to nevyužívá, ani není tak stylově natočený.

Druhá fotka za mřížemi.

Na začátku filmu Harry (Sean Patrick Flanery) náhodou potká dívku Tatianu (Charlotte Ayanna). A pak se s ní setká ještě jednou. Očividně se jí stane posedlý, o to větší je problém, že mladá žena je podle všeho upírka. Má si s ní užít, anebo ji zabít? To je ta věčná otázka. A tak se nakonec stane, že ji Harry uvězní u sebe doma ve sklepě. Skoro se z toho začíná stávat nerdovský mokrý sen.

Třetí fotka za mřížemi.

Harry vlastně chtěl Tatianu nejprve zabít, ale stačilo, aby se mu podívala do očí a on to prostě nedokázal. Takže si řekl, že bude jednodušší ji předělat, prostě se nějak postarat o to, aby už lidi nevysávala a nezabíjela. Jenže ona musí, jinak zemře. Takže se z toho vlastně stává jakýsi psychologický boj, kde může zvítězit jen jeden. Buď upírka, anebo naivní muž. Karty jsou celkem jasně rozdány.

Čtvrtá fotka za mřížemi.

Ne, americký snímek „The Insatiable“ vlastně není vůbec objevný a jen zbytečně natahuje celkem jednoduchou premisu o tom, jak by se měl člověk zachovat ve chvíli, kdy proti sobě má upíra, který bude zabíjet, protože to jinak nejde. Měl by ho zneškodnit, anebo ho brát prostě jako tvora jako každého jiného? Bohužel nějaká jasná odpověď zde není a finále je neuspokojivé.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (upíři)


Přidat komentář