The Jailhouse (2009)

20%
Přestěhovat se do domu, který slouží jako věznice, se nevyplácí ani dočasně.

The Jailhouse

USA, 2009, 86 minut

 

Režie: Billy Lewis

Scénář: Billy Lewis a Brandon Luck

Hrají:

Ken Aguilar

Siri Baruc

Darren Dalton

Brody Docar

 

Když má snímek už od začátku trochu divnou zápletku, začnete přemýšlet o tom, jestli ho tvůrci mysleli vážně, anebo si s diváky trochu zahráli nějakou tu hru a ve skutečnosti jim chtěli nabídnout hororovou komedii. Snímek „The Jailhouse“ je přesně ten typ, bohužel zjistíte, že to tvůrci mysleli vážně a v tu chvíli to přestává být sranda a film je v konečném důsledku jen divný.

A už ji táhnou.

Zápletka snímku „The Jailhouse“ tkví v tom, že se rodina přestěhuje do domu, který sloužil jako věznice. Ale šerif jim slíbil, že je to v pohodě, že dům už jako věznice fungovat nebude. Jenže špatné časy tomu chtějí a je potřeba šest vězňů převézt do starého vězení. A tak rodina zástupce šerifa sdílí dům s trestanci. Takhle si rozhodně rodinnou atmosféru člověk nepředstavuje.

Teď se směje.

Pro zástupce šerifa a jeho rodinu je tohle jen dočasné řešení, než jim rekonstruují jejich dům, kde žijí normálně. Ale to by tu nemělo být několik dalších faktorů, které ovlivní jejich život. Kromě toho, že to j skutečnost, že tu jsou nebezpeční vězni, je to taky skutečnost, že stará věznice je prokletá. Ano, tady už budete tušit, kterým směrem vítr vane. V tom vězení se musí stát něco zlého.

A teď už ne.

Takže snímek „The Jailhouse“ místo toho, baby byl odlehčenou podívanou, je ve skutečnosti příliš vážný, nedokáže se sobě ani troch zasmát, což je blbé, když nemáte k dispozici herce, kteří by drama skutečně utáhli. A to film „The Jailhouse“ nemá. Ještě se snaží být zajímavý tím, že do skupiny mužských vězňů přidá i ženu, což prostě vyznívá divně, jako kdyby to nemohla být jen skupina mužů, nebo jen skupina žen.

Rádoby drsný mukl.

Sledovat americký film „The Jailhouse“ je otrava. Billy Lewis nedokázal natočit scény tak, aby v nich byly nějaké emoce, aby byly vyhrocené. Když zde někdo umírá – a že na to čekáte docela dlouho – je to nuda. Není v tom nic zajímavého, není v tom... nic. Chybí zde postavy, které by vás zaujaly a s nimiž by protrpění filmu nebylo tak strašné. A chybí zde skutečně zajímavý příběh.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář