The Jokesters (2015)

5%
Ne, tihle vtipálci nejsou ani trochu vtipní.

The Jokesters

USA, 2015, 80 minut

 

Režie: AJ Wedding

Scénář: Oliver J. Defilippo, James Orlik a Nathan Reid

Hrají:

Nathan Reid (Nick)

Gabriel Tigerman (Andrew)

Luis Jose Lopez (Chris)

Dante Spencer (Ethan)

 

Já mám rád humor a rád se zasměju. Ve skutečnosti si myslím, že mám docela dobrý smysl pro humor. A ano, mám rád vtípky, které se dělají na jiné lidi. Ale vždycky jsem si myslel, že by to mělo mít úroveň. Proto příliš nemusím kanadské žertíky, protože se mohou stát někdy i nebezpečnými. Přesně tohle je východisko filmu „The Jokesters“, které má být v první polovině – no nebo skoro až ve třech čtvrtinách – tím, co vás bude bavit.

 Haha, bude to sranda.

Nick, Andrew, Chris a Ethan jsou čtyři kamarádi, kteří mají na YouTube pořad „The Prankmasters“. Jde o to, že se snaží lidi nachytat a snaží se získat co nejvíc zhlédnutí. Ne, jejich vtipy nejsou ani chvilku zábavné a oni sami jsou akorát nudná hovada, která se snaží ostatním ublížit jen proto, aby měli zvrácenou radost z toho, že se jim něco stane, že jsou vyděšení, apod.

 Ještě pořád to bude sranda.

Samozřejmě, že tohle musí vést někam, kde se to přežene. Tenhle snímek má hodně předvídatelnou dějovou linku, kdy je docela jasné, jak to celé skončí. Není to dost dobře natočeno ani napsáno tak, abyste mohli být jakkoli překvapení. Navíc – to jsem zapomněl zmínit – je to found footage snímek. Jak jinak, když je základem pořad, který běží na YouTube.

 Tak možná to tak vtipné nebude.

Jednoduše dojde k tomu, že se jeden ze čtveřice ožení a zbylá trojice mu chce provést hodně nepříjemný vtip a vyděsit ho. Bohužel postupně celkem jasně zjišťujeme, že jeden ze čtveřice to nemá v hlavě úplně v pořádku a že možná bude schopen zajít dál, než se dalo čekat. K tomu má film „The Jokesters“ celou hodinu nudného seznamování se s postavami a rozvrhováním děje, který je otravný, nic jiného. Pak potěší trochu dobrého gore a pak už to naštěstí končí.

 Ne, opravdu to není sranda.

Snímek „The Jokesters“ je docela snadné začít velmi rychle nesnášet. Postavy zde si nezaslouží vaši pozornost, protože je to banda idiotů. Jejich „vtipy“ jsou debilní, což se prolíná celým filmem, který má celkem pochopitelný psychologický zvrat, ale ne až tak uvěřitelný. Ne, tomuhle se raději vyhněte, protože to by vás skutečně mohlo stát nervy. I mezi blbými horory je možné najít stovku lepších.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář