The Jurassic Games (2018)

55%
"Hunger Games" trochu jinak.

The Jurassic Games

USA, 2018, 86 minut

 

Režie: Ryan Bellgardt

Scénář: Ryan Bellgardt a Galen Christy

Hrají:

Perrey Reeves (Savannah)

Adam Hampton (Tucker)

Katie Burgess (Joy)

 

„The Jurassic Games“. To je název, u něhož si hned řeknete, že tohle nemůže být nic jiného než nekvalitní béčko, spíše akční než hororové, kterých televizní stanice jako SyFy nebo Asylum produkují hromady. Snímek „The Jurassic Games“ takový vlastně je, ale při jeho sledování si nebudete nutně připadat jako u něčeho, co bylo vyloženě odfláknuté a kde šlo o čas a ne o kvalitu.

Fakt to nevypadá tak zle.

Americký akční film „The Jurassic Games“ je možná film za málo peněz, ale nikoli už tolik za málo úsilí. Třeba jen skutečnost, jaké je zde CGI, je velmi příjemná. Zpracování dinosaurů, i když rozhodně nejsou v každém záběrů, je více jak snesitelné a tyhle potvůrky vypadají dobře. A nejsou to jen dinosauři, ale případně i nějaká další monstra, která se zde také objevují.

Dinosauři jsou pěkní.

I když by se totiž zdálo, že film „The Jurassic Games“ bude odkazovat na „Jurský park“, případně novější „Jurský svět“, ve skutečnosti to mu tak není a snímek se inspiroval spíše v „Hunger Games“, což je nakonec v názvu i patrné, jen vás to možná na první pohled netrkne. Takže jde vlastně o to, jak se podaří skupině vybraných nedobrovolníků přežít mezi dinosaury.

Mezi nimi nepřežijí.

Deset trestanců a trestankyň, kteří před sebou stejně měli trest smrti, se vydává do krajiny, kde mají lehkou možnost se skrýt před dinosaury, a doufají, že to jeden z nich přežije, zatímco se diváci budou u téhle drsné reality show bavit. A ono to funguje. Je to drsné, je to akční, je to vizuálně celkem dobře zpracované. Tohle není snímek, který by bylo nutné po prvních několika minutách odkopnout.

Přesto se o přežití musí pokusit.

Americký akční snímek „The Jurassic Games“ je béčkem, které je velmi příjemné, relativně kvalitně zpracované a fandy dovede potěšit. Jasně, nejsou zde skvělé hlášky, ale postavy si vás – alespoň některé – dovedou získat. A to je dobré, nejsou to jen otravné charaktery. Triky se skutečně povedly a filmu nijak neubližují. Příjemné, nijak inteligentní, ale přesto lehce nadprůměrné béčko.

 

Hodnocení: 55 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka, survival)


Přidat komentář