The Keeping Hours (2017)

50%
Byla to spokojená rodina, než chlapec zemřel...

The Keeping Hours

USA, 2017, 91 minut

 

Režie: Karen Moncrieff

Scénář: Rebecca Sonnenshine

Hrají:

Lee Pace (Mark)

Carrie Coon (Elizabeth)

Sander Thomas (Jacob)

Ray Baker (Lenn)

 

Při sledování amerického filmu „The Keeping Hours“ jsem si uvědomil, jak hodně hororů se věnuje tomu, že pár přijde o dítě. Je to základ buď pro samotnou zápletku, kdy pár třeba chce, aby se dítě vrtilo, a ono tak činí, ať už vlivem experimentu, jako duch anebo prostě nějak silou vůle, anebo je to důvod k tomu, aby ve vtahu existovalo drama, které ústí třeba v potřebu se přestěhovat nebo jet někam do přírody na ozdravnou dovolenou.

Chudák kluk.

Snímek „The Keeping Hours“ tenhle základ využívá k tomu, aby přišel s něčím trochu jiným. Není to vyloženě originální, ale v rámci hororu je to přece jen trochu překvapivé. Hlavně když si uvědomíte, že tohle vlastně není horor, ale je to dramatická romance s fantastickým prvkem. V tomhle směru může řazení hororu některé fanoušky zklamat, protože horor je tu jen velmi okrajový.

Měl by se prospat.

Mark (Lee Pace) a Elizabeth (Carrie Coon) jsou manželé a mají milujícího syna Jacoba (Sander Thomas). Bohužel dopravní nehoda všechno změní. Jacob umírá, manželé se odcizují, až to nakonec vede k tomu, že se rozvedou. Jenže pak se Markovi stane něco nečekaného. Svého synka po letech uvidí. Najednou se objeví v prázdném domě. Mark celkem logicky předpokládá, že mu šibe.

Něco je děsí...

Jenže Jacobovy návštěvy jsou častější a častější a Mark si začíná uvědomovat, že to možná není jen halucinace, že Jacob je něco jako duch. Dává to logiku, protože když se ho pokusí dotknout, Jacob tam fyzicky není. Ale pravda, halucinace by měla stejný problém Jenže pak přijíždí Elizabeth. A ona Jacoba také vidí. Společně se snaží zjistit, co Jacobova přítomnost zajímá.

Ale chlapec to nebude...

Od amerického snímku „The Keeping Hours“ nemůžete očekávat, že by vás nějak vystrašil. Je tady pár scén jako z duchařského filmu, ale tady je mnohem důležitější vztahová rovina, rovina romantická se mi úplně říkat nechce, i když i to by bylo platné. Lee Pace je příjemný herec, a tak s ním celý film zvládnete, podobně je to s Carrie Conn. Představitel hlavní dětské role neurazí.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové, děti)


Přidat komentář