The Last Exorcism Part II (2013)

20%
Když "Poslední vymítání ďábla" není skutečně tím posledním.

The Last Exorcism Part II

USA, 2013, 88 minut

 

Režie: Ed Gass-Donnelly

Scénář: Ed Gass-Donnelly, Damien Chazelle, Huck Botko a Andrew Gurland

Hrají:

Ashley Bell (Nell)

Julia Garner (Gwen)

Spencer Treat Clark (Chris)

David Jensen (Calder)

 

„Poslední vymítání ďábla 2“. To je název, který sám o sobě zní celkem paradoxně. Muselo tu totiž být Poslední vymítání ďábla, což je pravda, ale pokud nedošlo k úspěchu ve vymítání ďábla v prvním filmu, tak to asi nebylo poslední vymítání. Ale je fakt, že názvy jako „Předposlední vymítání ďábla“ nebo „Páté vymítání ďábla od konce“ nejsou úplně dobře zvolené pro první díl. S podobnými konci uprostřed série se ale v hororu můžete setkat celkem často.

 Jsem jen obyčejná holka...

První film sázel na to, že sledujeme postavu muže, který vymítá ďábla z mladé holky. Ten muž byl v podstatě podvodník, ale to, jak byl snímek natočen, bylo alespoň v tomto směru docela zajímavé. Ale tak když poslední vymítání, čekáte, že bude konec. Jenže ten není a naše posedlá dívka Nell se vrací na scénu, je dezorientovaná a hledá pomoc. Takhle začíná druhý film, který se opět bude věnovat této postavě, ale tentokrát tak, že už to není ani trochu zajímavé.

 Nepříliš důvěryhodná maska.

Aby tvůrci dění trochu ozvláštnili, tak ho přesouvají do New Orleans, kde je mimochodem i Mardi Gras, ale to není pro děj nějak zásadně důležité. Myslím si, že Mardi Gras se dá skvěle využít v každém filmu, avšak tvůrci snímku „Poslední vymítání ďábla 2“ si šli svou cestou. A tak jen pronásledujeme holku, která začíná dost bláznit, což si o ní také všichni myslí, i když divák dávno ví svoje. Ta holka je posedlá ďáblem!

 Že by konečně našla pomoc?

Díky tomu, že už se tvůrci nesnažili ani o trochu té invence a prostě vsadili na to, že to bude samo o sobě děsivé, je druhý film naprosto zbytečný a v žánru vymítacích hororů snadno zapadne. Ashley Bell mi navíc ve filmu přišla prostě nepříjemná a nebavilo mě se na ni koukat, a to mám většinou pro podobné typy slabost. Jenže co naděláte, když je to prostě otravné, klišovité a pořád se opakující téma bez invence.

 Anebo že by pomoc našla tady?

„Poslední vymítání ďábla 2“ je zbytečný film, který byl nejspíš natočen proto, že v poslední době vymítací horory opět letí. To vede k tomu, že jich je moc. V takovém množství se pak ukáže, že je opravdu jen pár těch, které stojí za zhlédnutí. Horor „Poslední vymítání ďábla 2“ k nim nepatří, protože ani není schopen vytvořit tu správnou atmosféru. Scény, které jste viděli jinde, už vás podesáté těžko vyděsí.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář