The Last House on Cemetery Lane (2015)

10%
Taková temnější romance.

The Last House on Cemetery Lane

Velká Británie, 2015, 82 minut

 

Režie: Andrew Jones

Scénář: Andrew Jones

Hrají:

Vivien Bridson (Agnes)

Lee Bane (John Davies)

Georgina Blackledge (Cassie Konrad)

 

Mysteriózní prvky je celkem snadné vložit do jakéhokoli filmu. Stačí jen udělat scénu, kde se stane něco nečekaného. Třeba uvidíte stín v prázdném domě. Stín, který se pohybuje. Anebo necháte hlavního hrdinu trochu halucinovat. Tohle jsou prvky, které je celkem snadné provést a není na ně třeba většího finančního obnosu, který by jinak potřeboval trikově náročnější film.

 Pěkný domek.

Snímek „The Last House on Cemetery Lane“ si jde přesně touhle levnou cestou, kdy není potřeba vymýšlet něco moc náročného, prostě se hraje jen na to, že jsou zde náznaky. To je spojeno i s tím, že se zde vyskytují v podstatě jen dvě postavy, které jsou pro snímek opravdu důležité. Ty dává scénář dohromady v romanci na pozadí podivných událostí, které se dějí v titulním domě.

 Seance nikdy neuškodí...

John (Lee Bane) je scenárista, který žije na venkově. Ne proto, že by zde byl dlouho, ale proto, že se na venkov právě přistěhoval. Chtěl vypadnout z Londýna, zapomenout na každodenní shon, prostě vypnout a užívat si toho, že nemusí nic dělat, že může odpočívat, že může nabírat síly, které mu v poslední době mizely hodně rychlým tempem. Navíc má svobodnou sousedku, které se očividně zamlouvá.

A pěkná sousedka.

Snímek „The Last House on Cemetery Lane“ má jeden problém v tom, že je více zaměřeno na romanci mezi postavami než na horor jako takový. K hororu zde dochází v oněch zmiňovaných náznacích, což v tomhle případě prostě nestačí, aby vás to dovedlo zaujmout. Nestane se tak nejspíš po celou dobu a vy si jen budete říkat, jestli mělo smysl tuhle dramatickou romanci sledovat.

 Když k vám přijde zubař v noci.

V hororu „The Last House on Cemetery Lane“ se hodně mluví. Dělá se to víc než cokoli jiného. Film se tím snaží dát najevo, že je něco víc, že dokáže stát i na vztahovém podkladu, ale ve skutečnosti to nepotvrzuje, protože prezentovaná romance prostě není dost dobrá a silná na to, aby vás dovedla strhnout a provést jinak nudným hororem, který opravdu nevyděsí nikoho.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář