The Legend of Robert the Doll (2018)

5%
Fakt někoho zajímalo, jak to bylo s Robertem?

The Legend of Robert the Doll

Velká Británie, 2018, 80 minut

 

Režie: Andrew Jones

Scénář: Andrew Jones

Hrají:

Lee Bane (Hračkář)

Harriet Rees (Esther Muller)

Judith Haley (Agatha)

Eloise Juryeff (Eva Von Hammersmark)

 

Když jsem se dověděl o existenci snímku „The Legend of Robert the Doll“ nebo také „The Revenge of Robert“ či „The Revenge of Robert the Doll“, říkal jsem si, proč by někoho zajímalo, jak se vlastně s touhle loutkou z filmu „Robert the Doll“ bylo? Co na té loutce bylo tak zajímavého, že by někdo chtěl znát její origin? Nový snímek je jasnou odpovědí – není na ní nic.

Hračkář, co dělá hnusné hračky.

Asi se není moc čemu divit, když zjistíte, že Robertův origin je nějakým způsobem spjatý s druhou světovou válkou a s nacisty. To se nám snímek snaží prezentovat, ale tak hodinu filmu se zdá jen těžko uchopitelné, jak je možné, že tohle je Robertův origin, protože co si budeme povídat, toho Roberta zde moc není. Místo toho se vás pokusí ukolébat nudná pseudo-historická konverzačka.

I ten Robert se na chvíli objeví.

Celý film „The Legend of Robert the Doll“ se točí vlastně jen kolem toho, že jeden hračkář utrpěl strašnou ztrátu a nacisté se po něm chtějí ještě víc povozit. Jenže on má moc, jak se s tímhle vypořádat. A to se odehraje v posledních asi deseti minutách. Jo, člověk docela kouká, jak se dá hlavní část filmu stihnout rychle a jak na ni paradoxně musíte docela dlouho čekat.

Taky je tam jedna stará paní.

Tady je prostě všechno špatně. Už od začátku je jasné, že to nebude nijak moc dobré v rámci dialogů. A také to dobré není. To, že Němci mluví anglicky, je ještě celkem snesitelné, u anglofonních filmů je to bohužel normální i v mainstreamu, ale herecké výkony, neskutečně špatné triky a příšerná maska starce jen dokreslují zmar tohoto pokusu o navázání na už tak silně podprůměrný film.

A jeden nacista. Těch je trochu víc...

Pokud se budete na britský snímek „The Legend of Robert the Doll“ chtít podívat, možná dvakrát svoje rozhodnutí zvažte. Tohle prostě není film, který stojí za sledování, protože si naprosto zaslouží negativní hodnocení, která na svém kontě má. Není zde jediný prvek, který by stál za pozornost, což je v případě filmu, který by mohl zaujmout alespoň triky, dost tragické.

 

Hodnocení: 5 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář