The Lingering (2018)

50%
Hongkongský horor, který vyloženě nenadchne.

The Lingering

Hong Kong, 2018, 86 minut

 

Režie: Ho Pong Mak a Derrick Tao

Scénář: Edmond Wong a Dong Zheng

Hrají:

Bob Yin-Pok Cheung            

Kai-Chung Cheung

Athena Chu

Fung Lee

 

Proč si nedat nějaký asijský horor, třeba rovnou z Hong Kongu. Bylo by docela fajn vidět, kam se asijské hororové snímky posunuly od přelomu tisíciletí, kdy celkem udávaly směr, ale poté se vyčerpaly, protože nedokázaly pořádně přinést nic nového a jely v podstatě jen na jednu jedinou strunu – ženské duchy s dlouhými černými vlasy, případně dětské duchy, kteří na vás čekají kdekoli.

Jen se tak s ní koupat.

A co že se nám to za horor z Hong Kongu dostává? Asi nijak nepřekvapí, že se vlastně jedná o duchařinu. Jak kdyby si Asie na tohle chtěla udělat monopol a zaměřila se opravdu jen na tenhle hororový žánr, i když samozřejmě jsou zde i jiné filmy. Duchařiny ale převládají a ani hongkongský film „The Lingering“ není v tomhle ohledu výjimkou. Přece jen je na něm ale vidět lehká snaha se někam posunout.

Děti bývají v asijských hororech děsivé.

Film „The Lingering“ už má v sobě něco moderního, jako kdyby se tvůrci pokusili spíše se přiblížit Americe jako nějakému domnělému trendu něčeho, co je správné. Jenže to se bohužel nekoná a snímek pak nepřichází s ničím, co by bylo nějakým způsobem specifické a oprav vyznívá jen jako snaha zavděčit se všem, ale přitom nic speciálního nenabídnout, být až moc mainstreamový.

Něco málo náhledu do asijské kuchyně.

Snímek vypráví o jedné ženě a jejím synkovi, kteří žijí v domě, jenž je podle všeho posednutý. Zde čekají na otce, který se ale podle všeho nevrátí. Děj se nám v jednu chvíli docela rychle posune kupředu. Nějak extra to nevadí, ale první polovina se zdála lepší, jsou zde scény, které na asijský duchařský horor dovedou překvapit. Hlavně tím, jak jsou nakonec krvavé.

A tady jeden hotový pokrm.

Snaha snímku „The Lingering“ se zalíbit je bohužel i v tom smyslu, že se neštítí použít digitální triky, což prostě nemusí vždy fungovat. A mám pocit, že tady to úplně nefunguje. Ten snímek je mnohem lepší, když se zde nic trikového neděje, alespoň z hlediska vizuálu je to celkově příjemnější na sledování. Jinak ale dostáváte průměrnou duchařinu, která vás neoslní.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář