The Love Witch (2016)

60%
Film, který neoceníte pro hororové prvky, ale pro skvělý retro styl.

The Love Witch

USA, 2016, 120 minut

 

Režie: Anna Biller

Scénář: Anna Biller

Hrají:

Samantha Robinson (Elaine)

Gian Keys (Griff)

Laura Waddell (Trish)

Jeffrey Vincent Parise (Wayne)

 

Pokud se budete dívat na snímek „The Love Witch“. Nesmíte čekat, že se skutečně jedná o horor. Není to horor. Už když jsem viděl nějaké obrázky z filmu, říkal jsem si, jestli v tom budou alespoň ty hororové prvky. A ano, nějaké tam jsou, ale není jich mnoho. Tenhle snímek je ale natolik specifický, že stejně není možné jej snadno zařadit. Určitě se u něj ale nebudete bát.

Snímek je vizuálně krásný.

Jaké žánry se ve filmu „The Love Witch“ prolínají? Tak v první řadě je to taková temnější romance, protože hlavní hrdinka je žena, která do určité míry hledá lásku. Ale zároveň je to příběh s prvky fantasy, je to drama, je to komedie, je v tom něco lehce hororového, opravdu jen lehce, ale dokonce je to místy i historický film, nebo spíše historická fraška. Nemluvě o kriminálním podtextu. Tohle vážně nesedne každému.

A docela i krvavý. Místy...

Hlavní hrdinkou je Elaine (Samantha Robinson), která se právě přistěhovala do městečka Arcata. Lidé jsou zde milí, všechno se zdá hezké a Elaine jsem celkem snadno zapadne. Anebo by zapadla, kdyby za sebou neměla tajemnou minulost a s sebou svoje speciální schopnosti. Elaine je totiž čarodějka, která chce díky kouzlům najít toho pravého. Jen to není tak snadné.

Retro z toho prostě dýchá.

Snímek „The Love Witch“ se rozhodne nebojí nahoty, za což jste nakonec rádi, protože Samantha Robinson byla velmi dobrou volbou a hezky se na ni kouká. Uvidíte toho z ní dost, přitom je v tomhle směru snímek nadále vkusný. Je to dáno i retro stylem, v jakém je natočen. Tohle není nějaké pseudo-retro, tady budete chvílemi skutečně přemýšlet o to, jestli se nedíváte na něco ze 60. nebo 70. let.

Hezky se na takový film kouká.

Americký snímek „The Love Witch“ je rozhodně kouskem, který dovede zaujmout, ale nikoli hororové fanoušky. Jeho řazení na některých databázích do žánru hororu, je jednoduše zcestné. I tak je to ale film, na nějž stojí za to kouknout. Jasně, je trochu divný, stopáž má přepálenou, ale na druhou stranu je to zážitek, který se vám u filmu hned tak opakovat nebude. I to je dobrá zkušenost.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář