The Mind's Eye (2015)

60%
Stačí si jen pomyslet a dokáže všechno.

The Mind's Eye

USA, 2015, 87 minut

 

Režie: Joe Begos

Scénář: Joe Begos

Hrají:

Graham Skipper (Zack Connors)

Lauren Ashley Carter (Rachel Meadows)

John Speredakos (Dr. Michael Slovak)

Larry Fessenden (Mike Connors)

 

Snímek „The Mind's Eye“ nezačíná nijak skvěle, protože je zde textem řečeno, že v Americe docházelo k projevům telekinetických schopností, které byly studovány a byly vytvářeny ústavy, jež se na tenhle fenomén zaměřovaly. Nejde o to, že je to fantaskní, jde o to, že snímek v následujících scénách řekne to samé. Trochu to svědčí o vypravěčských nedostatcích, které Joe Begos má.

 Stačí se hodně soustředit.

Po tomhle jakoby nejistém začátku ale Begos bere film trochu pevněji do rukou a na první pohled natáčí dobře střižené béčko, které jako kdyby se inspirovalo v něčem, co by mohl natočit David Cronenberg v 80. letech, jen je to adaptováno pro současnost, je to modernější a má to docela dobré gore, které není ale vyloženě nejsilnější stránkou filmu. Krvavý ale „The Mind's Eye“ je.

 Nehezké popáleniny.

Příběh je vlastně celkem jednoduchý a přímočarý. Hlavní postava, Zack Connors (Graham Skipper), je člověk se speciálními schopnosti. Dokáže ovládat věci svou myslí. Způsobuje mu to bolest a on se stává postavou, která je vykořeněná ze společnosti. Jako podivín uniká před světem. Jenže svět si ho vždycky najde, tentokrát v podobě neodbytných policistů, kterým se asi nelíbí potulka.

 Pěkný detail.

Zack se díky zatčení dostává do specializovaného ústavu, kde se zaměřují na lidi, kteří mají telekinetické schopnosti. Ale doktor Slovak (John Speredakos) není zrovna z těch lidí, jejichž úmysly jsou vyloženě ryzí. Doktor Slovak je klasický šílenec a na Zackovi je, aby unikl, nebo se o to alespoň pokusil, a to s přispěním dalších lidí, po kterých se Slovak vozí a které jsou pro něj jen experimenty.

 Všichni mají něco s ksichtem.

„The Mind's Eye“ má sice celkem jasný a profláklý příběh, ale ve své jednoduchosti a přímočarosti se mi líbí. Postavy se mi zamlouvaly a byl jsem schopen s nimi projít až do konce, žádná z nich mi nevadila. Tohle je jednoduše lehce nadprůměrná béčková podívaná, která má něco z Cronenberga a něco z Kinga a jeho para-hororů, což mi celkově sedlo. Nižší rozpočet mi nevadil.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (vědci, vrazi)


Přidat komentář