The Monkey's Paw (2013)

25%
Tahle pracka vám mnoho štěstí nepřinese, i když to tak nejdřív může vypadat.

The Monkey's Paw

USA, 2013, 91 minut

 

Režie: Brett Simmons

Scénář: Macon Blair, W. W. Jacobs, Adam Meyer a Justin Smith

Hrají:

C. J. Thomason (Jake Tilton)

Stephen Lang (Tony Cobb)

Michelle Pierce (Olivia)

Corbin Bleu (Catfish)

 

Máte taky v kapse králičí pacičku pro štěstí? Já tedy ne a vlastně ji nemá ani hrdina recenzovaného filmu. Tady jde totiž o packu jinou. Tohle je pracka opičí a ta má trochu odlišnou funkci než ta od malého, roztomilého hlodavce. Je fakt, že opičí pracku asi nebudete nosit po kapsách, i když ona by se vám celkem hodila. Opičí pracka vám totiž dokáže splnit tři přání, takže ani nepotřebujete lovit zlatou rybku.

 Chlapi sobě.

Kolem opičí pracky se tedy všechno točí, i když chvilku trvá, než se na ni vůbec dostane. Nejprve nejasný úvod a pak seznámení s postavami a tím, kdo vlastně pracku vlastní. Když jí předává, tak u toho má samozřejmě dlouhý proslov a divákovi je hned jasné, že tenhle artefakt nebude jen tak něco obyčejného. A stejně tak je jasné, že s ním bude spojeno něco hodně temného.

 Inkriminovaná pracka.

Chlapi, které sledujeme, pracují v jedné dílně. Jsou to docela fachmani, nebo se tak alespoň tváří, ale je to více méně jedno, protože jde o to, že si sem tam zajdou na trochu toho pití, poklábosit. A při jednom takovém sezení jim jeden ukáže opičí pracku. Předá ji svému podřízenému Jakeovi (C. J. Thomason), který ji ze srandy zkusí a něco si opravdu přeje. Má pak ještě dvě přání. První přání bylo, aby se mohl svézt v GT, které bylo zaparkováno před hospodou. Sveze se i s parťákem Tonym (Stephen Lang), jenže krokodýl tomu chtěl, že se vybourali.

 Bacha, za tebou!

Tony nedopadne nejlépe, ale Jake si přeje, aby Tony nebyl mrtvý. A pracka je schopná i tohle splnit. Tony se vrátí, jenže už není takový, jaký býval. Najednou se u Tonyho objevují sklony k násilí a jeho zranění se navíc moc nehojí. Je permanentně nasraný a začíná z nudy zabíjet. Jake, jako zodpovědný člověk, který vyslovil to šílené přání, se musí postarat o to, aby se věci zase daly do pořádku. Je jasné, že to moc jednoduché nebude a mnoho lidí musí zemřít. Zbytečně.

 Neměl by si zajít k doktorovi?

„The Monkey's Paw“ není moc povedený film, tak to prostě je. Snaží se být zajímavý, strhnout vás, ale to, co se děje, má jen nějakou svou pomýlenou logiku, která ale nedává moc smysl. Chybí mi tu nějaké skutečné motivace postav. To, co tu postavy dělají, proč to dělají, to mi přijde jednoduše těžko kousnutelné a těžko uvěřitelné. Stephen Lang má dobrou postavu, ale ani její jednání není nějak závratně opodstatnitelné. Prostě jen snaha využít děsivého artefaktu, která nevyšla.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (béčka, survival, vrazi)


Přidat komentář