The Monster Project (2017)

10%
Found footage interview se třemi monstry.

The Monster Project

USA, 2017, 95 minut

 

Režie: Victor Mathieu

Scénář: Corbin Billings, Shariya Lynn a Victor Mathieu

Hrají:

Toby Hemingway (Bryan)

Justin Bruening (Devon)

Murielle Zuker (Murielle)

Jamal Quezaire (Jamal)

 

Nemůžu si pomoct, ale i když má snímek „The Monster Project“ jen něco málo přes hodinu a půl, měl jsem pocit, že je to snad snímek nekonečný a že se nikdy nedostanu do jeho finále. To se nakonec povedlo, ale rozhodně to nebylo s pocitem triumfu, že jsem viděl něco skvělého, ale spíše s vnitřním vítězstvím toho, že jsem něco dalšího, podobného přežil. A také přišla úleva.

Prý monstrum...

Přitom základní zápletka filmu „The Monster Project“ není vyloženě špatná. Jde tu o to, že se chlapík, který byl závislý na drogách, snad v rámci terapie přidává ke skupině filmařů, kteří chtějí dělat rozhovor s trojicí osob, které o sobě tvrdí, že jsou příšerami, a to v onom fantastickém slova smyslu. Konkrétně by se mělo jednat o vlkodlaka, upírku a démona. Zajímavý skvadra.

A tak možná jo.

Jak říkám, v zápletce problém není, ten je trochu jinde, a to konkrétně v tom, jak je film natočený. Je to totiž found footage, takže na scénu nastupuje především rychle se pohybující ruční kamera, a aby toho nebylo málo, tak i noční vidění, kdy všechno vidíme v oněch odstínech zelené, které jsou pro mě v hororu už opravdu především protivné. Tady snad dvojnásob.

Hodně zelené.

Takže co vás ve filmu „The Monster Project“ čeká? Jednoduše spousta rychlých pohybů kamery, kdy nic moc neuvidíte, několik lidí, kteří vás nenadchnou, protože jejich postavy jsou nezajímavé, do toho ale i scén, kde konečně něco uvidíte a trikově je to... dostačující. „The Monster Project“ jen dokazuje, že hodit dobrý námět do klasického mustru found footage, to vede nápad zabít.

Pořádně zlý ksicht.

Americký snímek „The Monster Project“ představuje klasický found footage hororový snímek v tom nejhorším smyslu slova. I kdyby se zde nacházela nějaká originalita, je to stylem natočení všechno zabité, protože to cokoli nového hodí jen do ranku ostatních, podobně natočených hororů. A tím je ten nápad, co tu i byl, nenávratně pohřben, což je možná i škoda.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (příšery, found footage)


Přidat komentář