The Mummy Rebirth (2019)

10%
A zase jedna zbytečná mumie.

The Mummy Rebirth

USA, 2019, 80 minut

 

Režie: Khu, Justin Price

Scénář: Justin Price

Hrají:

Carter (Noah)

David E. Cazares (Sager)

Deanna Grace Congo (Dr. Dragich)

Brittany Goodwin (Daniella)

 

Tohle je hodně zvláštní snímek, protože jsem si po úvodní sekvenci vlastně nebyl moc jistý, proč se to jmenuje tak, jak se to jmenuje, protože kdyby nebyla v názvu mumie, ale prostě jen něco jako „The Monster Rebirth“, asi by to mělo stejný efekt a nic moc by se v názvu neztratilo. Ani si nemyslím, že by bylo nějak marketingově chytré dávat do názvu mumii, alespoň vzhledem k obecné kvalitě snímků s ní.

Takový klasický herec v Mumii.

Na začátku filmu „The Mummy Rebirth“ máme scénu jako vystřiženou z filmu „Mumie“ z roku 1999, kdy tu máme polonahého plešatého týpka, který je zamilovaný do krásné Egypťanky, co by klidně mohla hrát Kleopatru nebo alespoň nějakou její konkubínu. Ale to je jen úvod, kter se odehrává v minulosti, my se potřebujeme dostat do současnosti, kde nás čeká... opět něco jako „Mumie“.

Tady i s pochodní.

Takže tu máme dvojici dobrodruhů, nijak překvapivě muže a ženu, kteří hledají poklady, i když v tom není nic nekalého, prostě opět něco jako „Mumie“. I když pravda, vyloženě archeologové to také nejsou. A jak se jim podaří otevřít jednu hrobku, tak cosi probudí. A to neměli dělat, protože pak se divák musí dívat na CGI cosi, co v dnešní době prostě nemůže obstát.

Vždyť chtěl jen lásku.

I když se snímek „The Mummy Rebirth“ podobá filmu „Mumie“ v tom, jak je příběh veden, jaké jsou zde postavy, nemá nic z toho, co tento zatím nejlepší mumií film dělalo tak zajímavý. Nejsou zde zajímavé postavy, není zde strhující příběh a už vůbec zde není humor, který by za něco stál. A bohužel je to jen další potvrzení toho, že filmy s mumiemi nemají co přinést.

Její lásku.

Americký snímek „The Mummy Rebirth“ je jen další ukázkou toho, že i fantastický horor mohou točit amatéři, kteří nemají dost prostředků na to, aby natočili něco, co bude vizuálně jakkoli zajímavé. A tady opravdu není nic, a to jak po stránce počítačových triků, tak i po stránce triků klasických. Takové spíše LARP dobrodružství, co si někdo natočil pro zábavu, než skutečný film.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář