The Mummy Resurrected (2014)

10%
Mumie si nedají pokoj...

The Mummy Resurrected

USA, 2014, 80 minut

 

Režie: Patrick McManus

Scénář: Patrick McManus

Hrají:

Lauren Bronleewe (Maggie)

Elizabeth Friedman (Sara)

Bailey Gaddis (Ronnie)

Iyad Hajjaj (Madu)

 

O čem bude snímek, který má v názvu mumii? Tak odpověď je na první pohled asi jasná. Bude o mumii. A i když je možné vyprávět takové příběhy třeba ve Velké Británii nebo v Číně, se snímkem „The Mummy Resurrected“ se vracíme ke kořenům. Jsme v Egyptě, abychom sledovali to, jak se z hrobu na svět dívá chlapík, který je celý zafáčovaný a navíc má strašnou potřebu někomu ubližovat, nejlépe na něčí příkaz.

 Vyhlížejí mumii.

Příběh snímku se točí kolem doktora, který dělá vykopávky v Egyptě. Touto osobou je Tralane, který má navíc ještě dceru, jež právě do Egypta se svými přáteli míří. Otec nabídne dceři a jejímu doprovodu, že by bylo super, kdyby se k němu přidali a mohli tak pradávnou hrobku objevovat společně. Dívka se nakonec rozhodne, že otce podpoří, což logicky povede k děsivým událostem.

 V takových dobách to začíná.

Nebo děsivým... Snímek „The Mummy Resurrected“ rozhodně není z těch, u kterého si budete strach kousat nehty a budete se snažit dívat jinam, jenom ne na film samotný. Je to film, u kterého se sice možná budete dívat jinam, ale spíš proto, abyste našli něco zábavnějšího, než co se před vámi odehrává. „The Mummy Resurrected“ je jednoduše nudný film, který je hodně špatně natočený.

 Prostě díra ve skále.

„The Mummy Resurrected“ je klasické moderní béčko, což znamená natočit cokoli za minimum peněz a s minimem úsilí. Nejdražší tady asi bylo nalézt ty správné lokace, kdy ale velmi silně pochybuji o tom, že by se v Egyptě skutečně natáčelo. Dneska už to prostě není nutné a ušetřit se dá na všem. Třeba na příběhu, kdy zde opravdu není žádný nápad navíc oproti klasickým příběhům s mumií.

 Dotek mumie.

Ve snímku „The Mummy Resurrected“ jenom sledujete, jak se někdo snaží ovládnout mumii, i když pořádně nechápete proč. K oživení mumie musí dojít, protože to je prostě zákonité, jinak by to nešlo, takže se ztrácí jakékoli překvapení, jenže tenhle film nemá co nabídnout ani v dalších ohledech. Prostě jen pusto a prázdno, které se vůbec nevyplatí sledovat. Čas se dá zabít i jinak.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář