The Mummy's Curse (1944)

50%
A další ze řady mumiích filmů.

The Mummy's Curse

USA, 1944, 60 minut

 

Režie: Leslie Goodwins

Scénář: Bernard Schubert, Leon Abrams, Dwight V. Babcock, Oliver Drake a Ted Richmond

Hrají:

Lon Chaney Jr. (Kharis)

Peter Coe (Dr. Ilzor Zandaab)

Virginia Christine (Princezna Ananka)

Kay Harding (Betty Walsh)

 

Mumie nejspíš nebude nikdy moje oblíbená postava, alespoň pokud se hororových filmů týká, ale musím uznat že snímek „The Mummy's Curse“ má pár aspektů, které jsou na něm velmi pozitivní. Tím prvním a základním je jeho stopáž. Je to trochu smutné, ale prostě když má film hodinu a není to žádná pecka, oceníte, že mu více času nebudete věnovat, že to tak pěkně uteklo.

Jak kdyby to byla komedie.

Druhou devizou snímku „The Mummy's Curse“ je samozřejmě mumie, kterou má v tomto provedení na svědomí Lon Chaney Jr., což je jedna z legend hororu. Na něm se mi líbilo, že neměl problém s tím, když nebude v rolích rozpoznatelný. Ale nebyl sám, i Boris Karloff, případně i Chaneyho otec tohle podstoupili. Přesto všichni tři dokázali vždy roli dát něco navíc.

Jestli nebudeš papat vitamíny, dopadneš takhle.

V případě mumie Lona Chaneyho Jr. jsem měl pocit, že tohle by skutečně mohla být postava, která je děsivá,. Například ve scéně, kdy se na něj střílí, je mumie tou správnou, nezastavitelnou bytostí. V tomhle je její síla a Lon Chaney Jr. tomu dal ten správný šmrnc, což se mu podařilo u většiny postav. Tady se musel hodně snažit, protože z hlediska scénáře neměl moc co hrát.

Mumie je krutá.

Scénář filmu „The Mummy's Curse“ se točí jednoduše kolem toho, kolem čeho se točily i předchozí filmy. Mumie je oživena v louisianských močálech, kde před nějakou dobou skončila. Oživí ji zlý velekněz. Ten s ní rozhodně nebude mít dobré úmysly, i když mumie sama o podstaty možná zlá není. Ne, z tohohle krátkého popisu se není moc čemu divit, že film skončil na jedné hodině stopáže i s titulky.

Momentka z natáčení.

Americký snímek „The Mummy's Curse“ zapadá do série o mumiích, a to doslova. Protože žádným skutečně výrazným způsobem nevyčnívá. Lon Chaney Jr. se snaží, aby postava alespoň bavila, aby měla nějaký základní charakter. Je zde pár docela dobrých scén, pár trikových, ale to všechno dohromady film víc jak na obyčejný průměr stejně nevytáhne. Mumie je prostě nejslabší monstrum.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář