The Night Has Eyes (1942)

60%
Starší britský horor.

The Night Has Eyes

Velká Británie, 1942, 79 minut

 

Režie: Leslie Arliss

Scénář: Leslie Arliss

Hrají:

James Mason (Stephen Deremid)

Wilfrid Lawson (Jim Sturrock)

Mary Clare (Paní Ranger)

Joyce Howard (Marian Ives)

 

Na snímek „The Night Has Eyes“ jsem se chtěl podívat hlavně proto, že zde hrál James Mason, což je herec, kterého mám velmi rád a který dovede plátno ukrást pro sebe jen pro svůj vzhled, případně pro svůj naprosto nezapomenutelný las. A ano, byl jsem hodně zvědavý jak se bude tento herec vyjímat v hororovém snímku. Bohužel hororová očekávání byla v tomto případě příliš veliká.

 Kdo koupil tyhle talíře?

Přece jen je snímek „The Night Has Eyes“ z roku 1942, a tak se dalo očekávat, že zde nebudou scény, které by byly vyloženě děsivé. Ale z příběhu je přece jen možné vyčíst, že by to mohlo být něco ve stylu „Psycho“ (samozřejmě to je trochu mladší), tedy příběh s nějakým tajemstvím, který by mohl skrývat vraha. Nakonec máte pocit, že sledujete jen trochu temnější variaci na austenovská a brontëovská dramata.

 Vidí víc než ony?

Hlavní postavou jsou Doris (Tucker McGuire) a Marian (Joyce Howard), anebo alespoň ze začátku to tak vypadá, že jsou to ony dvě, kdo jsou hlavními postavami. Tyto dvě pátrají po tom, co se stalo Evelyn, jejich kamarádce, která jednou prostě zmizela. A vypravují se na místo, kde Evelyn viděli naposledy. Jenže je zastihne bouře, která je uvězní na neznámém místě.

 Tam to jiskří.

Právě na tomto místě žije Stephen (James Mason), charismatický muž, který si okamžitě získá Marian. Když bouře odezní, Doris se hodně rychle vydává zpět, ale Marian stále chce vědět, co se stalo s Evelyn, přitom se sama zamilovává do Stephena, což možná bude v konfliktu s tím, co se vlastně Evelyn stalo. Anebo je tohle jen romantický příběh, který se odehrává za mysteriózních podmínek.

 Copak je to za meducínu?

Britský snímek „The Night Has Eyes“ rozhodně není takové psycho, jak by se mohlo ze začátku zdát, i když jsou zde momenty, které byly ve své době považovány za hororové, v současnosti už snímek trochu vyměkl a rozhodně nemá nějak zásadně tíživou atmosféru. Myslím si však, že herecké výkony vás dovedou chytnout a snímek „The Night Has Eyes“ dokoukáte až do konce.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (mysteriózní)


Přidat komentář