The Occultist (2009)

5%
Není to ani horor, ani sranda. Je to příšerná nuda.

The Occultist

USA, 2009, 75 minut

 

Režie: Novin Shakiba

Scénář: Carlos Perez, Novin Shakiba a David S. Sterling

Hrají:

Domiziano Arcangeli (Szandor)

Derek Baker (Erik)

Adriana Barrera (Carla)

Richard DeGuilio (Patrick)

 

Některé amatérské filmy jsou na první pohled jasně nekvalitní, ale uvědomíte si, že mají třeba skvělou atmosféru, nebo jednoduše něco, na čem si dali tvůrci záležet, třeba na maskách. A pak jsou amatérské filmy, které jsou na první pohled špatné a každý další pohled vás jen přesvědčí o tom, že to nebude a nebude lepší, protože v takovém filmu není nic, co by vám dovedlo zlepšit náladu.

 Jo, takhle to vypadalo i na naší škole...

Snímek „The Occultist“ – někdy uváděný také jako „The Ritual“ – je z druhé skupiny. Je na něm všechno špatně a není zde nic, co by to změnilo. Na začátku si možná ještě řeknete, fajn, je to docela hnusné. Jsou zde záběry z operace, což není pro každého. Jenže pak ty stejné záběry vidíte ještě pětkrát a nic nového k tomu. Tohle je prostě moc levné a mně takové prvky vadí.

 Profesor je na první pohled divný.

V hlavní roli máme profesora Szandora, který vyučuje na univerzitě, ale svoje studenty nechce dostat až ke zkouškám, které by úspěšně složili. Jde mu o to, aby měl obětinu pro svoje rituály. Naštěstí ne všichni studenti jsou hloupí a někteří mu přijdou na to, že má celkem nekalé úmysly. To ale profesorovi nezabrání v tom, aby se alespoň pokusil svoje rituály dokončit.

 Přežijí až do konce?

Pokud byste si mysleli, že tohle bude explicitní snímek, tak jste na omylu. Tvůrcům nestálo ani za to, aby sehnali nějaké pořádné propriety, a vy jste se tak mohli kochat povedeným gore. Když zde jsou třeba odřezané ruce, tak je prostě na první pohled jasné, že to jsou jen plastové cosi, nemá to s masem nic společného ani trochu. Hlavně to nemá nic společného s dobrými triky/maskami.

 Pár podobných záběrů tam je.

Pokud jste zarytí fanoušci hororu a chcete vidět skutečně všechno, co v žánru vzniká, tak se na snímek „The Occultist“. V jiném případě ale film „The Occultist“ vynechte, protože to je něco, co vám vůbec nic nepřinese a nedá vám to do budoucna vůbec nic. Není zde hororu, co by se za nehet vešlo, a to ani nemluvím o tom, že ani humor, na který film hrál, se zde nakonec neobjevil.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář