The Offering (2016)

30%
Že je tohle o vymítání? Ze začátku to vypadalo lépe.

The Offering

Singapur, USA, 2016, 95 minut

 

Režie: Kelvin Tong

Scénář: Kelvin Tong

Hrají:

Matthew Settle (Sam Harris)

Elizabeth Rice (Jamie Waters)

Pamelyn Chee (May Wong)

Jaymee Ong (Majorie Tan)

 

Když se na snímek „The Offering“ začnete dívat, budete mít pocit, že by to mohl být zajímavý horor, kde se bude jednat o to, proč se vlastně Anna Waters zabila. Mimochodem jeden z distribučních názvů je také „The Faith of Anna Waters“. O ní se na začátku dozvíme, že si nacpala hlavu do plastového pytlíku, utěsnila ho, a prostě se udusila. Rozhodně to není způsob sebevraždy, který by zvládl každý.

 Jen si chce sáhnout.

Jamie Waters (Elizabeth Rice) je sestrou Anny, která se zabila. Jaime je z toho docela špatná, a to nejen proto, že musí letět přes polovinu světa, protože Anna žila v Singapuru, kde se děj většinu doby odehrává a odkud šla také část finančních prostředků na natočení tohoto filmu. Pokud jste tak chtěli vidět singapurský film, můžete si ho s „The Offering“ odškrtnout, i když je koprodukční.

 Co je za smrtí sestry?

Jaime tedy začíná v Singapuru pátrat po tom, co předcházelo Annině smrti, protože si je jistá, že to nemohla být obyčejná sebevražda. Anna sice trpěla nevyléčitelnou nemocí, ale věděla to dlouho. Je tedy potřeba odhalit tajemství. Čím více se tajemství odhaluje, tím více se dostáváte k tomu, že tenhle snímek není nic jiného než jen další variace na „Vymítače ďábla“. A bohužel se stává variací pořád naivnější a více se opakující.

 Přežije holčička?

Ze začátku to skoro vypadalo, že by se mohlo jednat o něco zajímavého, trochu v japonském stylu, ale tvůrci už pak jeli jen na to, že se zde objevují podivnosti, jsou zde lekačky a celé to je tak nějak prvoplánové bez toho, aby se budovala atmosféra, která na vás sem tam spíš jenom vykoukne, než aby byla všudypřítomná. To nakonec vede k tomu, že snímek je sledem různých scén, které ale společně nevytvářejí kvalitní hororový snímek, ale jen opakují mnohokrát opakované.

 Dobrý záběr.

„The Offering“ je prostě jen další vymítací film, který na vás ze začátku může udělat dojem, že je zajímavější, než jakým ve skutečnosti bude. Nebude, protože všechno, co se zde děje, je jenom na oko, takové to pozlátko, pod kterým to nehezky hnije. Je fakt, že ta triková stránka, hlavně na konci, má pár momentů, které dovedou zaujmout. To je ale bohužel opravdu všechno.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (duchové, satan)


Přidat komentář