The Order: 2. sezóna

40%
Druhá sezóna je podobně hrozná jako první až na jeden moment.

The Order: 2. sezóna

10 dílů, 2020

 

Tvůrce: Dennis Heaton, Shelley Eriksen

Hrají: Jake Manley, Kayla Heller, Sarah Grey

 

A máme tu druhý díl série, která očividně cílí na teenagery, protože už od začátku je zřejmé, že tu jde o vizuální stránku, o to, jak hrdinové vypadají, jak moc jsou cool, jak moc jsou krásní a dobře se na obrazovce vyjímají, nebo kdekoli jinde, kde na Netflix koukáte. A jako proč ne, má to svoje fajn momenty, ale celkově to prostě není to, co bych od hororu očekával a chtěl.

Jak jim to sluší.

Seriál „Řád“ jde v duchu nadpřirozených romancí jako byla série „Twilight“ nebo seriál „Upíří deníky“. Prostě něco, co je sice s hororovou tematikou, ale je to odlehčené a zaměřeno je na vztahy hlavních postav a samozřejmě že důležitá je romantická linka, i když nutno přiznat, že pižmo se tu nesnaží tryskat z každé scény, ale je zde přece jen i nějaká akce, takže hlavně cáká testosteron.

Fakt je z něj blonďák!

Univerzita Belgrave je trochu problematická v tom, že tu studují vlkodlaci a je tu zároveň temný čarodějný kult. No, nebo se alespoň chce tvářit jako temný, ale ono to tak horké nebude. Sice tu postavy umírají, ale stejně se nezbavíte pocitu, že to je vlastně jen takové máslíčko. Hororové prvky a skutečný horor prostě nejsou to samé a tohle je pořád hlavně fantasy.

Jeden takový meeting.

Na druhé sezóně je ale pozitivní skutečnost, že se tu objevují zajímavé postavy ve vedlejších rolí. S jednou docela fajn se sice rozloučíme záhy, ale když dojde na osmý díl, je to pro fanoušky určitých konkrétních herců pastva pro oči, hlavně proto, že si dotyční herci – no jo, nechci spoilerovat – si ze sebe umí udělat srandu, což je příjemné. Za mě to oživili jinak celkem nudný průběh.

A jde se na to.

Druhá sezóna seriálu „Řád“ není nijak převratná, herci zde hrají takové party, které hrát mají, to, co se od nich očekává, za mě osobně vyčnívá hlavně Katharine Isabelle, ale to prostě proto, že ji mám rád. I když se musí nechat, že holka už nám taky stárne. Herecky je ale jinde a naštěstí není tak otravně roztomilá jako jiné herečky – a vlastně i herci – které před kamerou stráví více času.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (vlkodlaci, satan)


Přidat komentář