The Ouija Experiment 2: Theatre of Death (2015)

5%
Pokračování filmu, který sám o sobě neměl valný smysl.

The Ouija Experiment 2: Theatre of Death

USA, 2015, 86 minut

 

Režie: Israel Luna

Scénář: Israel Luna

Hrají:

Swisyzinna (Sebe)

Justin Armstrong (Sebe)

Jessica Willis (Elena Cooper)

Sally Greenland (Michelle Joy)

 

Ano, neměl bych dvakrát vstupovat do stejných vod, hlavně pokud jsou tak prohnilé, ale řekl jsem si, že když už jsem se díval na snímek „The Ouija Experiment“, nebylo by úplně fér, abych nedal šanci i pokračování. Takže já jsem nakonec fér byl a filmu jsem šanci dal, ale od tvůrců rozhodně nebylo fér, že takovou hloupost vypustili do světa, i když si museli být vědomi toho, že nemají o čem točit.

 To má mikrofon.

Natočit horor opravdu není jednoduché. To by si měli tvůrci uvědomit, i když to vypadá, že někteří tuto skutečnost záměrně a tvrdošíjně odmítají a snaží se nás přesvědčit o opaku. Není to možné. Horor je naopak jeden z nejnáročnějších žánrů, protože vytvořit takový hororový příběh, který bude skutečně uvěřitelný, to není jen tak a nejde to samo. Když na to nemáte, tak se to ve výsledku strašně snadno pozná.

 Začíná to být nuda.

„The Ouija Experiment“ byl natočen a v podstatě skončil. Film „The Ouija Experiment 2: Theatre of Death“ pak není skutečným pokračováním, ale je to snímek o tom, jak se herci sejdou před celkem četným publikem, trochu tam o sobě mluví a pak jednomu vylosovanému šťastlivci zajistí víkend s ouija deskou. To je cena jak blázen a výherkyně je z toho doslova nadšená.

 Nuda pokračuje.

Ne, ani moc nepřeháním. Přehrávaný je snímek až moc. Popírá se tak vlastně jakákoli found footage podstata prvního filmu a dochází se k tomu, že se trochu rozostřuje to, co je realita, a to, co je jen film. Nemá to ale na snímek a jeho vyznění nějaký zásadní vliv, protože primárně pořád sledujete scenáristicky nezvládnutý paskvil, který nemá nic, co by dokázalo zaujmout. Žádné postavy, žádná zápletka.

 Nuda graduje.

„The Ouija Experiment 2: Theatre of Death“ je pokračováním hodným prvního filmu, což v podstatě znamená, že je to stejně špatné jako „The Ouija Experiment“. Ukazuje se, že tohle prostě není cesta pro filmy, které mají být prezentovány na DVD natožpak v kině. Tohle jsou filmy, které by se měly objevit na YouTube, kde si mohou získat svoje fanoušky, kterých stejně nebude mnoho.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář