The Ouija Experiment (2011)

5%
Další nudný pokus s duchařskou tabulkou.

The Ouija Experiment

USA, 2011, 88 minut

 

Režie: Israel Luna

Scénář: Israel Luna

Hrají:

Justin Armstrong (Michael)

Dave Clark (Joseph)

Leah Diaz (Gracie)

Belmarie Huynh (Shay)

 

Ouija je taková ta deska, na které jsou písmenka abecedy a slovíčka „Yes“ a „No“. K tomu máte ještě jezdce, kterého se všichni chytnou a položí ho na desku. Uprostřed jezdce je kukátko, abyste viděli, na jakém písmenku se pohyb zastavil. Deska se používá ve chvíli, kdy chcete vyvolávat duchy a ptát se jich na nějaké otázky. Někdo z přísedících pak s jezdcem hýbe, aby to vypadalo, jako že odpovídá duch. Samozřejmě se nikdo nepřizná, a tak je to velmi strašidelné.

 Ono se to pohnulo!

I přesto, že je ouija duchařským nástrojem, který opravdu nemám rád, tak jsem se podíval na snímek, který se jmenuje „The Ouija Experiment“. Ten experiment je jenom v tom, že skupina mladých lidí – ano, klišé se to hemží – si sedne k desce a rozhodnou se, že ji použijí. U desky je pak i jeden nevěrník, aby to dostalo grády a byly v tom nakonec i nějaké emoce a lidské vztahy.

 Klid, bejby, to není kamera.

Jenže ono je jedno, jaké jsou vztahy, když je příběh naprosto špatně vedený. Jde opravdu jen o to, že skupinka komunikuje s duchem nebo duchy a ti se – logicky – začnou projevovat i násilím. A tak skupinka mladých objevuje hrozivé tajemství, které je v závěru plně odtajněno. Ale vám nespadne brada z toho, jak je to vymyšlené, vám spadne brada z toho, jak je to příšerně křečovité a nudné. Ano, na tohle se opravdu nedá koukat a na vině nejsou jen herci, kteří jsou otřesní.

 A jéje, malé, děsivé holky...

Problém je i kamera, kterou celou dobu drží v ruce jedna z postav. Nemá to žádný hlubší smysl, ten je nejspíš jen v tom, že ta ruční kamera se dá sehnat mnohem levněji než kamera profesionální. Problém je ale i to, co se děje. Dění je scenáristicky nezvládnuté a křečovité, takže z těch scén prostě nedostanete emoce, ani když byste u sledování krájeli cibuli. „The Ouija Experiment“ je klasický moderní horor té nejhorší úrovně, který je dělaný na koleně, což primárně není špatné, ale je bez talentu, nebo bez snahy přijít s něčím, co by bylo alespoň trochu jiné.

 Aspoň někdo poradí.

„The Ouija Experiment“ jednoduše nestojí za to, abyste snímku věnovali čas, protože zde nejsou absolutně zvládnuté hororové momenty, což už je ten finální hřebíček do rakve filmu, který se celou dobu veze na velmi křečovité vlně snahy zaujmout čímkoli. Ale není zde nic, co by mělo diváka ohromit a vlastně ani nic, co by alespoň vedlo k tomu, že překvapeně zvedne obočí. Nuda a šeď, šeď a nuda.

 

Hodnocení: 5 %

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář