The Pact II (2014)

25%
Pokračování, které se minulo účinkem.

The Pact II

USA, 2014, 96 minut

 

Režie: Dallas Richard Hallam a Patrick Horvath

Scénář: Dallas Richard Hallam a Patrick Horvath

Hrají:

Caity Lotz (Annie)

Camilla Luddington (June Abbott)

Scott Michael Foster (Meyer)

Patrick Fischler (FBI Agent Ballard)

 

Duchové jsou takové vděčné téma. Když do nějakého hororu strčíte ducha, tak nějak máte první základ k tomu, aby se ve filmu objevila alespoň jedna děsivá scéna, nejlépe nějaká lekačka, která bude tak prvoplánová, že uslyšíte v kině hlavně pískot vyděšených dívek a slabších povah. Jenže ono to více méně pořád funguje, a tak si tvůrci s podobnými scénami pořád hrají.

 Ty bláho, normálně to svítí!

Ne, to není úplně přesné. Oni si s těmi scénami moc nehrají, protože je všechno až příliš jednoduché a je celkem jasné, co se bude dít a jak „moc děsivé“ to bude. Tohle je i případ snímku „The Pact II“, který navazuje na film Hrůzná minulost, který se snažil atmosféru alespoň trochu budovat, i když ani v jeho případě se nejednalo o film, který by mě svým pojetím odrovnal.

 Hezká.

V hlavním dění filmu „The Pact II“ máme mladou dívku June (Camilla Luddington), která je dcerou jedné z obětí, které to schytaly ve filmu Hrůzná minulost. June se vyrovnává se skutečností, že její biologická matka byla obětí vražd, ale co je to proti tomu, že se bude muset vyrovnat i s událostmi, které následovaly, protože rozhodně všechno neskončilo prvním filmem, jak už se dá předpokládat, když je tu pokračování.

 Bude plakat?

Snímek se vyžívá v tom, že jsou zde stíny, že je zde tma, jsou zde nehovorné postavy, některé možná trochu divné, ale hlavně je zde pár lekacích scén, což jsou vlastně všechno vize, jež má hlavní postava. Ta se musí vyrovnat s tím, že vrah je možná stále mezi živými a že je zde velké nebezpečí, že se bude znovu zabíjet. To vše podkresleno temnými představami, z kterých jediných může trochu děsit.

 Teď určitě bude plakat.

„The Pact II“ je snímek, který si ani nezaslouží, aby byl pokračováním, protože by sice mohl fungovat samostatně, ale také proto, že nějaká návaznost zde skutečně rozhodující není. Jde především o to, že je zde tajemství, je zde vrah, ale není to natočeno jako klasický slasher, a jsou zde temné duchařské prvky, které se snaží film oživit. Překvapivě se jim to ani trochu nedaří.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (slasher, duchové, vrazi)


Přidat komentář