The Penny Dreadful Picture Show (2013)

25%
Povídkový film, který bohužel nenabízí moc důvodů, proč se na něj podívat.

The Penny Dreadful Picture Show

USA, 2013, 101 minut

 

Režie: Nick Everhart, Leigh Scott a Eliza Swenson

Scénář: Nick Everhart, Leigh Scott a Eliza Swenson

Hrají:

Eliza Swenson (Penny Dreadful)

Craig Blair (Rex)

Theodore Bouloukos (Jim)

Tyler Elliot Burke (Russ)

 

A zase jeden povídkový film. Mám pocit, že v poslední době je to trend. Ale tak proč ne? Když je zajímavý nápad, kterému se udělá nějaký dobrý rámcový příběh, může to fungovat. Nevybavuji si, že by mě nějaký povídkový film z poslední doby naprosto odrovnal, ale minimálně jedna povídka vždy zaujme. Například z „V/H/S 2“ si pamatuji hlavně tu indonéskou, ta byla skvělá.

 Penny je... výstřední.

Při natáčení filmu „The Penny Dreadful Picture Show“ se sešli tři tvůrci, kteří na nás útočí rámcovým příběhem, kde se objevuje pitoreskní Penny Dreadful, která čeká na nějakého toho chlapce, jenž přijde do jejího kina. Kromě ní tu jsou nějací zombíci, či co, celé je to pěkně divadelní, trochu jako bizarní commedia dell’arte. Právě představení v kině je rámcový příběh.

 Upířina bez krve nejde.

První povídka je jednoduchá a celkem krátká hříčka o tom, jak to dopadne, když si koupíte děsivou hračku. Trikově nikoli zlé, příběhově jednoduché a v paměti toho moc nezanechá. Ale ten trik na konci je dobrý, i když na to celou dobu čekáte. Druhá povídka už je přece jen o něco delší a věnuje se v poslední době oblíbenému tématu – upírům. Pozitivem je skutečnost, že tentokrát je ten vampirismus pojatý trochu klasicky, drsně, i když ani v tomhle případě ne moc nápaditě. Vlastně se jedná o konverzační drama, které je až moc ukecané.

 Vystřelí? Nevystřelí?

Poslední povídka, nejdelší ze všech, je takový prazvláštní slasher, který se snaží o zajímavý twist. Vlastně jde o to, že skupina mladých lidí jede na venkov, kde se má stát obětí klasicky divné vidlácké rodiny. Nebo tak to má alespoň vypadat, ale ono pak dojde k zajímavému zvratu, který ale vede k překvapivě tradičnímu vyústění. Zpomalované scéna s broky je sice efektní, ale jinak je v téhle povídce – kromě béčkových legend Combse a Haiga – velmi málo toho, co by nadchlo. Úplný závěr je pak jen rádoby tribut.

 Sid Haig je prostě legenda.

„The Penny Dreadful Picture Show“ má v konečném součtu asi nejlepší ten rámcový příběh, který je alespoň z hlediska vizuální stránky zajímavý a docela dobře se na něj kouká. Není to nic, co oslní, ale ve srovnání s tím ostatním to trochu vyniká. Je to škoda, protože tady je vidět, že se sešli tři tvůrci, kteří sice mají nápady, ale nejsou to nápady, které by byly originální anebo výrazněji inovativní.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (upíři, gore, béčka, komedie)


Přidat komentář