The Possession Experiment (2016)

15%
Prostě jen další film o posednutí.

The Possession Experiment

USA, 2016, 84 minut

 

Režie: Scott B. Hansen

Scénář: Mary J. Dixon a Scott B. Hansen

Hrají:

Chris Minor (Brandon Jensen)

Jake Brinn (Clay Harper)

Nicky Jasper (Leda Morgan)

Kt Fanelli (Tracy Crowell)

 

Jak na filmy o posednutí ďáblem nebo nějakým démonem? Jak je udělat nové, alespoň trochu odlišné? Jak na ně nalákat znovu diváky? Nevím, protože ani Scott B. Hansen na to nepřišel. Natočil snímek, který v sobě má lehký nádech originality, ale nakonec udělal to jediné, co i jeho další kolegové v tomto subžánru – všechno zabil nudnou podívanou, kde se fakt není na co koukat.

 Oblíbená levitace.

Máme zde alespoň to základní východisko, které by mohlo lehce zavánět originalitou. Mladý muž má udělat svojí ročníkovou práci a rozhodne se, protože ho to téma zajímá, že by se zaměřil na exorcismus. To nakonec vede k tomu, že vymyslí speciální projekt, k němuž se mohou připojit všichni, kdo budou mít zájem, nemluvě o tom, že by se exorcismus dokonce streamoval.

 Asi se zlobí.

Aby bylo co streamovat, tak je nutné nejprve najít někoho, kdo by byl posedlý. Když už se nikdo takový neobjevuje, protože ono zas těch posedlých tolik není, je potřeba začít s nějakým rituálem, který by následně mohl vést k tomu, že bude co vymítat. Asi je jasné, že se tohle posere a že výsledek nebude takový, jaký mladí bláhoví studenti ve své naivitě očekávali.

 Když bude křičet víc, možná démona porazí.

Snímek „The Possession Experiment“ v podstatě sází jen na to, že mají diváci zažité nějaké postupy, a i když se je tvůrci na první pohled snaží nabourávat, ve skutečnosti tomu tak není, ve skutečnosti jedou podle nich a do toho všeho ještě přidávají prvky z různých hororů, kdy třeba odkaz na „Noční můru v Elm Street“ mě vyloženě překvapil. Nějaké scény, které skoro až parodují, i když nechtěně, „Vymítače ďábla“, se asi čekat daly.

 Hlavně všechno natočit.

„The Possession Experiment“ není ani promarněná příležitost, tohle celkově moc příležitost nebyla. I kdyby se scenáristé snažili o lehkou dávku originality, stejně se to do snímku moc nepromítlo, no a zabití hereckými výkony už je poslední kapkou. Ty nejapné vtípky, které film provázejí, si tvůrci také mohli odpustit, protože na nich nic vtipného není. Spíše nudí, stejně jako zbytek filmu.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář