The Rake (2018)

40%
Ze smrtí rodičů, která byla brutální, se sourozenci těžko vzpamatovávají.

The Rake

USA, 2018, 79 minut

 

Režie: Tony Wash

Scénář: Jeremy Silva a Tony Wash

Hrají:

Frederick Ford Beckley (Rake)

Joey Bicicchi (Andrew)

Stephen Brodie (Ben)

Shenae Grimes-Beech (Ashley)

 

Snímek „The Rake“ má docela povedený úvod. Vlastně má hodně povedený úvod, kde sledujete scénu u jedné rodiny doma. Otec pracuje doma, očividně dělá s šílenci, a jeho syn vidí něco, co by vidět neměl. Zanechá to na něm následky, trochu se bojí. Ale to není nic proti tomu, co se stane v noci, kdy se v jejich domě objeví jeden z otcových pacientů. Skončí to velmi zle.

Že by se jí to nezdálo?

Úvod byl flashbackem do minulosti dvou sourozenců, kteří přišli o rodiče při velmi tragické události. Společně je sledujeme po dvaceti letech od chvíle, kdy došlo k neblahé události. Ashley (Shenae Grimes-Beech) je událostmi hodně poznamenaná a nedaří se jí zrovna nejlépe, ale i Ben (Stephen Brodie) má zjistit, že události dvacet let staré nebyly jen obyčejnou hrůznou vraždou.

Mamka si musela lehnout.

Co když jejich rodiče nezabil jen šílenec, který k nim přišel domů? Co když za tím vším bylo něco trochu víc? A právě odhalování toho něčeho víc není nejsilnějším prvkem filmu, ale jedná se o něco, co ho stahuje dolů. Některé příběhy jejich neoriginalita prostě zabíjí. A v případě „The Rake“ je to právě skutečnost, jak se všechno mělo, protože je to něco, co je do očí bijící.

Mamka a taťka si musí promluvit.

Velkým pozitivem snímku „The Rake“ je jeho začátek, který vás dokáže vtáhnout. Tohle je pozitivum, jež je navíc podpořeno skutečností, že má snímek celkem krátkou stopáž. To je dobře, protože i tak to může být pro některé dodávky trochu moc dlouhé. První scénu už se po celu dobu nepodaří překonat, a tak si jen budete říkat, jestli vás dostane alespoň finále tohoto snímku. Možná ano, možná ne.

Hlavně že se mají rádi.

Americký horor „The Rake“ není žádným překvapení, nakonec není ani tak dobým hororem, jak se sám po několika prvních minutách tvářil. Jako kdyby se přepnulo na jiný film, který ani herecky není tak dobrý jako úvodní scéna. Je to škoda, začínalo se to vyvíjet docela dobře. Takhle dostanete jen relativně standardní nezávislý horor, který vás ani tou příšerou moc neosloví.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové, vrazi)


Přidat komentář