The Raking (2017)

20%
Jedna příšerka, která je hodně zlá, ale bojí se světla.

The Raking

USA, 2017, 97 minut

 

Režie: Bryan Brewer

Scénář: Bryan Brewer a Laura Greenman Heine

Hrají:

Bryan Brewer (Ethan)

Cree Kelly (Kennedy)

Allie Rivera (Jade)

Thatcher Robinson (Noah)

 

Skupina lidí jede na odlehlé místo, aby zde něco dělala. Mám pocit, že v poslední době by tohle mohl být úvod tak k polovině filmů, na které se dívám. Lidé točí hororové filmy jen proto, že mají odlehlé místo, kam se mohou ukrýt, kde nikdo nebude a kde si mohou točit větší či menší ptákovinu. „The Raking“ není velká ptákovina, za mě je to jen hodně velká nuda.

 Bude to smutné. Možná někdo umře.

„The Raking“ je hororem, který ví, že má jedno silné místo. A hraje na něj tak, že ho využívá spíše méně, aby to pak mělo ten správný efekt. Jenže mám takový pocit, že v případě snímku „The Raking“ se to nepovedlo a ta výplňová část, která má asi 90 minut, je tím hlavním, co vás dokáže udolat, a to určitě ne v dobrém smyslu slova. Budete se u sledování filmu hodně nudit.

 Tlač!

Většina stopáže se točí kolem toho, že je skupina lidí v nějakém domě, kde posedávají a mluví. Není to ani vyhrocené, není to ani emotivní, prostě to není nijaké. Je to prostě povídání lidí, kteří nemají co říct, ale někdo je u toho stejně natočil. Zbytečné zaplácání harddisku materiálem, který nemá žádný hlubší význam. Pokud nedojde na těch pár minut, které jsou docela fajn.

 Příšerka je pěkná.

Těch pár minut ukazuje, co je tady monstrem, které chce všechny zabít. A musí se nechat, že jako maska to není vůbec špatné. Maska se povedla, jen to monstrum většinu času jenom stojí a moc se nehýbe. Snaží se vypadat děsivě. A na těch pár vteřin se tohle podaří. Na těch pár vteřin je to docela dobré pokoukání. A pak se zapadne zpět do nudné vaty, která vás akorát ubíjí. Třeba si ale aspoň schrupnete.

 Příšerka je zlá.

„The Raking“ je snímek, který prezentuje tvář hororu, kterou já osobně moc nemusím. Snaha natočit hororový snímek za každou cenu. Tohle prostě nemá smysl, protože ti lidé ani nejsou schopni natočit horor, prostě jen do filmu šoupnou monstrum a pár otravných lidí, kteří vám znechutí sledování celého snímku. Dlouhá stopáž, ale k tomu žádná přidaná hodnota. Sledovat tohle bolí.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (slasher, příšery)


Přidat komentář