The Redwood Massacre (2014)

30%
Prostě jeden slasher.

The Redwood Massacre

Velká Británie, 2014, 82 minut

 

Režie: David Ryan Keith

Scénář: David Ryan Keith

Hrají:

Mark Wood (Bruce)

Lisa Cameron (Pamela)

Lisa Livingstone (Kirsty)

Rebecca Wilkie (Jessica)

 

„The Redwood Massacre“ je takový z těch názvů, které vás dovedou celkem jasně nasměrovat k tomu, co je to za žánr a co se bude ve filmu odehrávat, samozřejmě za předpokladu, že tak nějak tušíme, že se nebude jednat o dokument, který by znázorňoval, co se stalo v jednom červeném lese. Jasně, jsme na hororovém webu, takže už tak nějak předpokládáme, že se bude jednat o slasher.

 Sami v přírodě? To nemůže skončit dobře.

Že to bude slasher nijak moc zajímavý dá tušit už několik prvních minut, kde zjistíme, že herci zde nejsou nijak oslniví, ale prostě si tak nějak jedou to, co se od nich v podobném hororovém snímku očekává. Společně vyrazí kamsi do lesa, kde by měli podle všeho strávit příjemný víkend díky tomu, že se jedná o výročí jednoho masakr, který se zde v minulosti stal. Název opravdu mluví jasně.

 Partička nastupuje.

V Redwoodu tedy před dvaceti lety došlo k masakru, kdy manžel zabil svou ženu a nakonec podle všeho sejmul i svoje děti. Právě k téhle události se vracejí i „hrdinové“ tohoto filmu, když si ji vyprávějí jako děsivou historku v lese, kde k vraždám došlo. Historka je zachycena poměrně explicitně, a ač nejsou triky nijak skvělé, tak se musí nechat, že svůj efekt mají. Pak se ráno postavy probudí a dva z nich jsou pryč.

 Jak krávy na porážku.

Co následuje, už je celkem klasický slasher, který se zaměřuje především na to, že je zde les, je zde možné jednotlivé postavy honit, je zde maskovaný vrah, jehož odhalení má být vrcholem filmu – tím bohužel není – a pak je zde také nějaké gore, které je fajn, ale rozhodně ne skvělé. „The Redwood Massacre“ tak snadno zapadne, a to i proto, že sem tam máte pocit, že je to možná až moc amatérské a není zde vidět tolik, kolik byste si zasloužili.

 Nezáviděníhodná pozice.

„The Redwood Massacre“ má ještě jeden základní problém, kromě toho, že je celkem klišovitý a nijak překvapivý. Je to skutečnost, že budete mít místy pocit přílišného natahování. V podstatě v polovině filmu si říkáte, že už by klidně mohl být konec a vůbec by to ničemu neublížilo. Když dojdete do finále, je tenhle pocit ještě o něco silnější. Snadno zapomenutelný a těžko rozpoznatelný slasher.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář