The Remains (2016)

40%
Jedna neúplná rodina, jeden starý dům a nějaké to strašení.

The Remains

USA, 2016, 85 minut

 

Režie: Thomas Della Bella

Scénář: Thomas Della Bella

Hrají:

Todd Lowe (John)

Brooke Butler (Izzy)

Hannah Nordberg (Victoria)

Dash Williams (Aiden)

 

Duchařské horory jsou v historii celkově oblíbené, ale v posledních letech máte pocit, že nejste v hororu zahlceni ničím jiným, Zahlceni doslova, protože těch filmů je přetlak. A přesto se další a další tvůrci vydávají stejnou cestou. Nejinak tomu bylo i v případě amerického tvůrce Thomase Della Belly, který v roce 2016 natočil svou celovečerní prvotinu. A prozatím i jediný film.

Tak děti, tady budeme bydlet.

John (Todd Lowe) je takové trochu hororové klišé. Muž, který přišel o milovanou manželku, musí se postarat o své tři děti a sám se vyrovnat se ztrátou. Jako dobré řešení se mu zdá... Zkuste hádat. Ano, samozřejmě je to přestěhování se do nového domu, krásného viktoriánského sídla, které vůbec není na první pohled nepříjemné, strašidelné, vzbuzující obavy.

Co se to tady tak náhodou válelo?

Jasně, že to sídlo není v pořádku a neúplná rodinka se má záhy dovědět, kde se vlastně nachází problém. Ten je v tom, že v domě, před více jak sto lety došlo k seanci, která neskončila zrovna slavně. A všechny relikty, které jsou s touto seancí spojené, jsou navíc stále v domě. Když je objeví, je celkem logické, že to pro ně nebude mít zrovna hezké a klidné následky.

Já bych tam teda bydlet nechtěl.

John vlastně dostal, co chtěl. Toužil nějak znovu začít, přestat myslet na svou mrtvou ženu, no a osud mu do cesty postavil nové problémy. Snímek „The Remains“ dovede být sem tam děsivý, sem tam je zde něco, co možná chvíli stojí za vaši pozornost, ale ani v jednu chvíli to není speciální. A to jednoduše proto, že „The Remains“ nenabízí z hlediska duchařského hororu nic nového.

A jéje, děti v hororech.

V americkém filmu „The Remains“ najdete jen další dům, kde straší, rodinu, která je tím celkem silně ovlivněna, ale budování atmosféry není nijak specifické, není ani tíživé. Postavy nejsou nijak výrazné, naštěstí ani negativním způsobem. Jako kdyby se film za každou cenu snažil být průměrný, až to nakonec dotáhl k tomu, že ani toho průměru nedosáhne. Bohužel na něm není nic, čím by vybočoval.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář