The Revenant (2009)

60%
Když se mrtví vracejí, může to pro ně být problém.

The Revenant

USA, 2009, 117 minut

 

Režie: D. Kerry Prior

Scénář: D. Kerry Prior

Hrají:

David Anders (Bart Gregory)

Chris Wylde (Joey Luebner)

Louise Griffiths (Janet)

Jacy King (Mathilda)

 

Americký snímek „The Revenant“ není vyloženě třeskutá komedie, není to ani skvělá komedie, ale je to dost dobrá komedie v rámci žánru, aby to mohlo diváky více bavit. Možná se ne každý bude smát a za břicho popadat, ale „The Revenant“ je prostě fajn odlehčený film, který má sice lehce přemrštěnou stopáž, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Hlavně, že to má nápad a jede to.

Bude se střílet?

Pravda, nápad snímku „The Revenant“ není vyloženě nijak originální, ale jeho zpracování už je lepší. Vlastně se totiž jedná o film o člověku který vstane z mrtvých. Vzhledem k tomu, že je tím člověkem voják, mohlo by to trochu evokovat snímek „Dead of Night“ z roku 1974, který se na vietnamskou zkušenost díval podobným způsobem, ale jednoznačně bez špetky humoru.

Nejseš mrtvej?

Film „The Revenant“ rozhodně prvky komedie má, ty jsou patrné už od začátku. Přesto se však zaměřuje na podobné téma a ukazuje, jak může armáda člověka zneužít, i když to je především pointa závěru tohoto filmu. Do té doby je to hlavně o tom, jak se lidé budou dívat na toho, kdo vstal z mrtvých, ale není stejný jako před tím, jak on sám se bude chovat a co se svým stavem bude dělat.

Minimálně trochu olezlý ano.

Bart Gregory (David Anders) schytal kulku rovnou do hlavy a o jeho smrti nelze pochybovat. Přesto po svém pohřbu zaklepe na dveře svého kamaráda Joeyho (Chris Wylde), který je z toho docela vykolejený, ale nakonec společně najdou recept k tomu, co dál. Tím co dá, je zjištění, že Bart potřebuje k životu krev. A nejlépe lidskou krev. Samozřejmě se rozhodnou ji získávat.

Dost olezlý.

Americký snímek „The Revenant“ může pobavit, ale má v sobě i trochu hlubší sociální kritiku, což se mi na téhle hororové komedii zamlouvalo. Není to originální nápadem, ale pojetí vůbec není špatné a má svůj smysl. Díky lehce akčnímu pojetí snímek ani tolik nenudí, i když by to stopáž mohla celkem naznačovat. „The Revenant“ není jedinečný filmový zážitek, ale je to dostatečně dobrý zážitek.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (zombie, béčka, komedie)


Přidat komentář