The Russian Bride (2019)

50%
Ne, asi si nemyslela, že se provdala dobře.

The Russian Bride

USA, 2019, 101 minut

 

Režie: Michael S. Ojeda

Scénář: Michael S. Ojeda

Hrají:

Corbin Bernsen (Karl Frederick)

Oksana Orlan (Nina)

Kristina Pimenova (Dasha)

Lisa Goodman (Maria)

 

Ruská nevěsta zní trochu nebezpečně, rozhodně to nebude něco tak relativně milého a lidského, jako je „Kolja“, kde to také jednou nevěstou začalo a nakonec i skončilo. Ne, u amerického snímku „The Russian Bride“ se dá očekávat, že to bude snímek velmi nepříjemný, kde poteče krev. I když pravda, jen tak podle názvu by to mohl být i horor duchařský.

Neplač.

Ale není. Tohle je snímek, kde vám od začátku dojde, že půjde o lidi a o to, jak se chovají k ostatním lidem. A ne, není to snímek o životě, jak je krásný, je to o tom, jak je život někdy pořádně pes. Tedy ne život, ale ti lidé, co se s nimi setkáte. A Nina (Oksana Orlan) narazila zrovna na člověka, který to s ní nemyslel úplně dobře, i když to tak ze začátku vypadalo. Vždyť se potkali na internetu...

Spíš se vyspi.

Karl Frederick (Corbin Bernsen) je starší pán, co si chtěl najít nevěstu na internetu. Nina neváhala když se jí ta možnost dostala, protože díky jeho penězům mohla vypadnout z Ruska a začít bydlet v podstatě na zámku. Ano, Karl je sice starší muž, ale pracháč. A nějaké to vykouření přece zvládne. Co na tom, že už Karl nemá tělo jako sportovec. Chce se starat o malou Dashu, to je hlavní.

Super čapka.

Jenže se ukáže, že Karl vůbec není mírumilovný starší pán, který chtěl jen pomoct jedné ženě, protože na to prostě měl prostředky. Ne, Karl má trochu jiné úmysly, které se objevují postupně. Nejprve si začnete uvědomovat, že s Karlem není něco v pořádku, možná je trochu psychicky narušený, ale ono se to zvrtne ještě způsobem, který možná ani nečekáte. Jenže pod začátku je vám stejně jasné, že obětí tu bude Nina. A případně Dasha.

Ta holka bude hlavní postava.

Americký snímek „The Russian Bride“ je hororem, který jede na jistotu. Od začátku je vám jasné, jak jsou karty rozdány, kdo je násilní, kdo je oběť. Na to byl casting moc přímočarý a typově jsou herci jasně vybraní. Úplně to nevadí, ale měl jsem prostě pocit, že jsem byl o něco obrán a jen čekám na to, že se tam objeví nějaký ten nápad. A sem tam se to nakonec i poštěstilo.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář