The Secret Village (2013)

25%
Co se asi děje v tajemné vesnici? Popravdě, nic moc.

The Secret Village

USA, 2013, 89 minut

 

Režie: Swamy M. Kandan

Scénář: Jason B. Whittier a Swamy M. Kandan

Hrají:

Jonathan Bennett (Greg)

Ali Faulkner (Rachel)

Richard Riehle (Paul)

Stelio Savante (Joe)

 

Z hájemství hororu jsem na chvilku přesedlal do hájemství thrilleru a řekl jsem si, že by to mohl být právě snímek „The Secret Village“, který by mohl stát za pozornost. Ale ono se nevyplácí číst anotaci – to se mi potvrdilo už mnohokrát – ještě před začátkem filmu. Stejně tak dlouhodobě bojkotuji jakékoli trailery, protože z filmu pak mám velká očekávání, která zůstanou nenaplněna. Anebo naopak snímek zazdím podle traileru, i když by si jinak pozornost zasloužil.

 Tým se asi bavil.

„The Secret Village“ patří k těm thrillerům, které si pozornost nezaslouží. Já mám rád psychologii postav. To je něco, co je pro příběh neskutečně důležité. Pokud má být příběh dobrý, propracovaný, musí mít dobrou psychologii postav. Jenže to je to jediné, na čem se tvůrci shodli. Dohodli se, že celý film bude psychologický a že díky tomu to bude nesmírně silné. Také si mysleli, že to herci utáhnou a že budou stačit jen záběry na postupně šílící ženskou. Ano, celkem logicky narazili, protože ono to prostě nestačí.

 Ten obleček, co má, je zajímavý.

Rachel (Faulkner) je novinářka, před kterou je zajímavý článek. Má přijít na to, co záhadného se děje v jedné vesnici. Již setkání s prvním obyvatelem, který je ochotný s ní mluvit, je trochu tajemné. Nechce jí mnoho říct, očividně má z něčeho strach. Pak se ale ještě sejdou. Do toho Rachel někdo sleduje. Naštěstí se najdou další lidé, kteří jí chtějí pomoct. V první řadě je to Greg (Bennett).

 Filmu ve skutečnosti dynamika docela chybí.

Rachel a Greg, to je romanticko-tragická rovina tohoto filmu. Romance se odehrává na pozadí odhalování tajemství, které vesnice má. Problém s tímhle tajemstvím je v tom, že po nějaké době začnete mít pocit, že vám vlastě na nějaké odhalení ani moc nesejde a že byste se klidně spokojili s tím, kdyby to skončilo třeba i v půlce, protože ono se zase nic tak zásadního nestane. Pokud už se má něco stát, upozorní vás na to hudba, která je opět prvoplánová a klišovitá.

 Na lásku se čas vždycky najde.

Snímek „The Secret Village“ je velmi slabý thriller, který nemá dostatečně silnou hrdinku v hlavní roli, kvůli které byste se na to celé chtěli dívat. Je to prostě jen ženská, která vkročila někam, kam neměla. Následky už si nese sama, a je jedno, jestli v tom je nějaký kult, nebo něco jiného. Postavy jsou tu obecně nepříjemné a nudná monotónnost děje tomu nijak nepřidává.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (béčka, mysteriózní)


Přidat komentář