The Seven (2019)

20%
Jiných sedm. Špatných sedm.

The Seven

Velká Británie, 2019, 79 minut

 

Režie: Richard Colton

Scénář: Richard Colton

Hrají: Dean Cain, Dave Courtney, Robert Wilde

 

Jasně, že pokud vás tenhle film něčím na první pohled zaujme, bude to skutečnost, že zde vystupuje Dean Cain. Přece jen je to trochu známé jméno, většina z nás si ho doteď bude pamatovat jako seriálového Supermana. A pokud si myslíte, že tu bude mít spíš jen štěk než cokoli jiného, také budete mít pravdu. Zaměřeno je totiž na jiné, nezajímavé postavy tohoto filmu.

Bylo jich sedm... teda šest.

Dean Cain natočil scény pro film „The Seven“ celkem jednoduše. Hodil na sebe nějaký oblek, sednul si před kameru svého počítače a namluvil to, co po něm scenárista a zároveň režisér Richard Colton chtěl. A přesně tak to i ve filmu vypadá. Pro jistotu se tomu daly jen sépiové barvy, aby se jako neřeklo, že tvůrci nemají ani trochu cit pro umění. No, popravdě, i přes tohle nemají...

Nastal čas se bát.

Takže i když má film Deana Caina, je to jedno, mohl by tu být třeba Leonardo DiCaprio, nic to nezmění na tom, že film je srágora. Ale dobře, je to pořád horor, tak se pojďme vlastně podívat na to, o čem tahle srá... o čem tenhle horor je. A ne, rozhodně nečekejte podobnost s jiným, dobře známým filmem, který má v názvu také tuhle číslovku, která v hororech rozhodně není šťastnou.

První plakát.

Před šedesáti lety za záhadných okolností zemřeli vyznavači nějakého satanského kultu. Teď v těch místech stojí vysoká škola. Máme tu nějaké postavy, které si chtějí jenom užít, anebo rovnou naplánovat sakra romantickou noc. Prostě každý á nějaké plány na večer, aby se to díky scénáři filmu „The Seven“ zvrtlo. Jojo, satanské kulty v hororech nikdy nekončí svou činnost. Anebo alespoň to, co je sprovodilo ze světa.

Druhý plakát.

O britském snímku „The Seven“ se dá uvažovat opravdu jen v rámci nejhorších možných hodnocení, protože prostě nepřinese nic zajímavého, nepřinese žádnou super technickou stránku, na tricích si tvůrci vylámali zuby, takže je sem raději žádné nedávali. Není to nic jiného než levný a jednoduchý polotovar, který současnému, celkem náročnému hororovému fanouškovi nic nepřinese.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové, satan)


Přidat komentář