The Sublet (2015)

30%
Myslela si, že dítě a nový byt zvládne...

The Sublet

Kanada, 2015, 82 minut

 

Režie: John Ainslie

Scénář: John Ainslie a Alyson Richards

Hrají:

Tianna Nori (Joanna)

Mark Matechuk (Jeff)

Krista Madison (Margaret)

Porter Randell (Porter)

 

Těhotná žena, která má přítele (otce dítěte), jenž dostal lepší pracovní místo, a tak se přestěhují – protože j to opravdu skvělá nabídka – do nového bytu. Tohle zní jako jedno velké hororové klišé a nic víc to není, skutečně jen jedno velké hororové klišé. A není první, které snímek „The Sublet“ využívá. Během sledování narazíte na celkem velké množství podobných, ohraných.

Jak si šupajdí.

To, co jsem popsal výše, je přesně případ mladé dvojice. Tedy mluvím o tom, že on dostal skvělou práci a bylo potřeba se přestěhovat, přičemž společně už si stihli pořídit miminko, s nímž je ona samozřejmě uvázána doma, protože on má skvělou práci, a tak nic moc jiného ani dělat nemůže. A když je člověk dlouho sám a nemá nic zajímavého na práci, začnou se dít divné věci.

Kdepak jsi?

A v tu chvíli to začíná být opravdu už pořádná nuda. Jasně, že žena začne bláznit, jasně, že jí její manžel nevěří a jasně, že ani divák pořádně neví, na čem vlastně je. Popravdě se ale už film dostává do takové fáze – hlavně proto, že tu není ani jedna sympatická postava – kdy si říkáte, že vás to asi ani otravovat víc nemůže, protože je to otravné skutečně nepříjemným způsobem.

Šťastná rodinka? Spíš ne.

Co vás trochu vytrhne, to je skutečnost, že místy začíná být snímek docela drsný, a když dojde na krev, ani se moc nežinýruje. To je patrné především ve finální fázi, kdy vás možná i trochu překvapí, jak drsné to dovede být. To, že je scénář tak trochu přeplácaný, zase tolik překvapivé není, protože takový pocit z něj budete mít po celou dobu sledování snímku „The Sublet“.

Je trochu děsivé.

Kanadský snímek „The Sublet“ je takovou menší ukázkou vyčerpanosti hororu a některých jeho tvůrců, a to i přesto, že se jedná o tvůrce mladé. Pravda, John Aisnlie už má za sebou čtyři křížky, ale ani on nepředvedl, že by byl s danou látkou schopen natočit něco, co by jakkoli vybočovalo, naopak, ukázal, že klišé je na sebe stále možno vrstvit, ale že to bavit nebude.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (děti)


Přidat komentář