The Super (2017)

50%
Takový obyčejný dům, ale neobyčejná úmrtí...

The Super

USA, 2017, 90 minut

 

Režie: Stephan Rick

Scénář: John J. McLaughlin

Hrají:

Patrick John Flueger (Phil Lodge)

Val Kilmer (Walter)

Louisa Krause (Beverly)

Mattea Conforti (Rose)

 

Když vám budou v hororovém filmu od začátku nutit, kdo je nejspíš vrah, tak z 99 % je jasné, že jím bude někdo jiný. A ten odporný nebo nějakým způsobem nesympatický člověk, který by měl vrahem být, je naopak ten, kdo se snaží pomoct. Tohle je takové klasické schéma, jež je ve snímku „The Super“ z roku 2017 využito naplno. Od začátku vám bude jasné, že vraždí někdo jiný než ten divný údržbář.

V tom domě se děje něco divného.

Divného údržbáře si zahrál Val Kilmer, který zde dostal víc prostoru, než bychom možná čekali. Nemá vyloženě hlavní roli, ale rozhodně jednu z těch nejdůležitějších. Ani mu moc nevadilo, že musí hrát člověka s ruskými kořeny, nakonec mu to i docela šlo, i když co si budeme povídat, kdyby to byl zapšklý Američan, je to asi to samé, jen by nemusel sem tam mít divný přízvuk.

Taková milá holčička.

Jsme v jednom bytovém domě, kde jsou celkem normální lidé, jako v jakémkoli jiném bytovém domě kdekoli na světě. Nebo minimálně v New Yorku. Starší lidé, mladší lidé a do toho nějací ti lidé, co se o dům starají. Jenže v tomhle domě je něco v nepořádku. A nejen proto, že je tam divný údržbář. Skoro to vypadá, že někdo – nebo něco? – postupně nájemníky vyvražďuje.

Fakt je v tom domě něco divného.

Vraždy jsou docela dobře natočeny, má to v sobě nějakou základní atmosféru. Tohle se mi na filmu líbilo. Horší to bylo s tím, jak se scenárista i režisér snažili o to, aby jejich snímek vypadal jako něco, co v sobě má víc, že jejich děj je nesmírně chytrý. Takový bohužel není. Ale když se odhlédne od toho, je to snesitelný horor s celkem dobře zahranými postavami, a to nejen od známějších jmen.

A není to jen Val Kilmer.

Americký snímek „The Super“ dál ukazuje, že bytovky v Americe a především v New Yorku jsou nějaké prokleté a je lepší se jim vyhýbat a bydlet někde jinde. I přes scénář, který si o sobě myslí, že má na něco víc, je snímek sledovatelný a jsou zde scény, které jsou docela děsivé, některé prvoplánově, ale některé nikoli. Za mě si snímek „The Super“ minimálně průměr zaslouží.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (satan)


Přidat komentář