The Town That Dreaded Sundown (2014)

50%
Celkem povedený remake zajímavého sedmdesátkového slasheru.

The Town That Dreaded Sundown

USA, 2014, 86 minut

 

Režie: Alfonso Gomez-Rejon

Scénář: Roberto Aguirre-Sacasa a Earl E. Smith

Hrají:

Addison Timlin (Jami)

Veronica Cartwright (Lillian)

Anthony Anderson (Lone Wolf Morales)

Travis Tope (Nick)

 

Když jsem se díval na snímek „The Town That Dreaded Sundown“, věděl jsem, že se jedná o remake filmu stejného jména (česky byl uváděn jako „Děsivý soumrak nad městem“ nebo „Město, které se bálo soumraku“), ale ten neznám, i když to plánuji napravit. Říkal jsem si, že to snad nebude vadit a že se to snese. Navíc, tohle není rozhodně tradiční remake, ale dalo by se mluvit o pokračování.

 Jen si tak lehnout.

Pokračování je to v tom smyslu, že se zde navazuje na mytologii původního filmu, kdy je na začátku sděleno, co se před lety stalo. Dokonce je zmíněn i původní film a pár scén je z něj promítnuto, protože v Texarkaně, kde k původním zločinům došlo, se minimálně jednou za rok původní snímek promítá, aby se nezapomnělo na to, co se ve městě stalo. Fantom je místní legendou a hrozbou.

 Teď je to ještě dobré.

Jak už to tak bývá, když se o něčem moc mluví, tak se to objeví. Hned na začátku, během promítání původního filmu v drive-in kině, si jedna dvojice odskočí a řekne si, že by stálo za to si trochu popojet na místo, kde je prostředí klidnější a kde si mohou v klidu užívat. Jako ono je hezký, že to chtějí dělat, jsou mladí, i když jim tu jejich cudnost věříte asi jako byste ji věřili rozcuchané šlapce při rozednění, ale o to tolik nejde, jde hlavně o to, co na ně čeká v křoví.

 Každý o ní ví.

První vraždu následuje druhá a vlastně už jde jenom o to, aby divák zjistil, kdo se skrývá za tajemnou maskou. Na filmu je strašně moc vidět, že je to vlastně vzdání holdu původnímu filmu, a to téměř po 40 letech od jeho natočení. Jsou zde stejné scény, které jsou očividně památné a i dnes jsou zajímavé. Hlavně ta s trombonem je prostě skvělá a tady je natočena neskutečně děsivě.

 Už je zase v ráži.

Nemám rád remaky, ale musím říct, že „The Town That Dreaded Sundown“ se mi celkem zamlouvalo. Je to i proto, že se zde původní film bere jako něco, co je dáno a z toho se vychází, nikoli, aby se to celé předělávalo. Místy je remake docela nápaditý, místy je to strašně nudné a přemíra postav je v podstatě zbytečná a klidně byste se bez ní obešli. Fungovalo by to i s méně herci, ale pointu by to nezachránilo. Ta moc dobrá není. Hezký hororový průměr.

 

Hodnocení: 50 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Původní film jsem taky neviděl, ba ani jsem nevěděl že nějaký byl. Po tom co jsem to zjistil mi to několik momentů osvětlilo, nicméně o jiném pohledu na film se mluvit nedá. Jak jen popsat své zážitky... Film se mi docela líbil, dobře se rozeběhl, postavy ok. Problém vidím v tom že jakoby se to rozehrávalo tak dlouho, než byl najednou konec, pořád to tak nějak ne a ne chytit ten správný rytmus. Ne že by dění nudilo, dívalo se na to dobře, jen jsem měl pocit že film 'začínal' vlastně po celou svoji stopáž. Ale to může být jen můj pocit. Vtipné je že jsem se do filmu pustil, protože jsem v jeho popisu narazil na jméno Danielle Harris (nové Halloweeny, See No Evil 2) a měl jsem zrovna chuť na horor s pěknou herečkou. No... nevím jaké cameo nebo kompars hrála, ale já ji tam nepostřehl. Ale to nevadí, alespoň jsem se dostal k filmu ke kterému bych se normálně dostal až za kdovíjak dlouho.
Adam Peňáz 01.11.2016 21:37:52 Reagovat Přidat nový komentář
Adam Peňáz
A on nakonec vůbec zlý nebyl, jen by to chtělo chytit trochu tempo. Jen ta identita vraha byla zbytečně průhledná. Neříkám že v tomhle hádání jsem expert, vychází mi to tak 50/50, ale tady to fakt moc práce nedalo. Ale celkově to šlo, prostě pohodový horor na večer, dal bych klidně 60%
Adam Peňáz 01.11.2016 21:42:14 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (slasher, vrazi)


Číst komentáře