The Toymaker (2017)

10%
To abych viděl celou tuhle hroznou sérii...

The Toymaker

Velká Británie, 2017, 84 minut

 

Režie: Andrew Jones

Scénář: Andrew Jones

Hrají:

Lee Bane (Toymaker)

Erick Hayden (Ludolf Von Alvensleben)

Jo Weil (Hermann Fegelein)

Nathan Head (Heinrich Berger)

 

Andrew Jones si vytvořil svět sám pro sebe, a prostě si v něm točí filmy tak, jak chce. Všechny jsou špatné, nemají v sobě nic zajímavého, zábavného, převratného. Jeden by si myslel, že když bude mít série s panenkou Robertem tolik dílů, najde se tam alespoň jeden zajímavý kousek. Jak se ale ukázalo, ani jeden z těch filmů tohle nesplňuje. Všechny stojí za hovno.

Robert.

I když jsou snímky s Robertem označovány za horor, toho hororového v sobě mají skutečně málo. Jako kdyby Andrew Jones natáčel pro televizi a nemohl se víc rozšoupnout. I když v jeho případě je to dáno hlavně tím, že prostě natáčet neumí, že s hororem není kamarád a jen potřebuje nějak své filmy, jež jsou primárně konverzační, zaškatulkovat. Kdyby se to označilo za drama, efekt by byl stejný.

Loutkář.

Hororový je ve filmu „The Toymaker“ – někdy označován také jako „Robert and the Toymaker“ – jedině to, že se zde objevuje obživlá loutka. A co si budeme povídat, v tomhle filmu se objevuje skutečně jen minimálně. Primárně je snímek „The Toymaker“ založen na konverzacích, které ani nejsou dobře zahrány nebo jakkoli vyhroceny. A to tu máme nacisty! Trestuhodné...

Další divná loutka.

Děj filmu „The Toymaker“ vypráví o tom, že jsme v nacistickém Německu, konkrétně v roce 1941, kdy titulní hračkář objevuje tajemnou knihu, která je schopná oživovat neživé objekty. Takže se vlastně dovídáme, jak hračkář došel k tomu, že byl schopen vytvořit Roberta a případně další loutky. A také si uvědomujeme, jak nudná a nezáživná cesta to byla. A my si ji máme také projít...

A zase loutkář.

Britský snímek „The Toymaker“ krásně zapadá do řady dalších filmů s loutkou Robertem, kterých je už prostě moc. Ale Andrew Jones má prostě štěstí na to, že s ním lidé chtějí spolupracovat, že najde vždycky pár jedinců, kteří s ním natočí i větší ptákovinu. Hlavně asi proto, že jeho herci toho docela dost říkají, což je bohužel jedině na škodu. Další zatracení hodný film.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář