The Traveler (2010)

60%
Val Kilmer v roli tichého muže, který se mstí.

The Traveler

Kanada, USA, 2010, 96 minut

 

Režie: Michael Oblowitz

Scénář: Joseph C. Muscat

Hrají:

Val Kilmer (Mr. Nobody / Drifter)

Dylan Neal (Alexander Black)

Paul McGillion (Jerry Pine)

Camille Sullivan (Jane Hollows)

 

Pan Nikdo (Val Kilmer) si to tak jednoho klidného večera napochoduje na policejní stanici. Moc toho nenamluví, tváří s, že je mu všechno jedno, ale najednou pronese policistovi na recepci, že se jde přiznat. Jde se přiznat k vraždě. Policista neví, co by měl dělat, ale najednou mu dojde, že by možná bylo nejlepší, aby vytáhl zbraň a přivolal si posily, protože tohle sám nedá.

Ti ho brání...

A to je začátek snímku „The Traveler“. Vlastně je to film o tom, co se stalo jedné noci na jednom místě, konkrétně tedy na policejní stanici, kde se pan nikdo přiznal, že někoho zabil. Prostor je stísněný, čas je omezený, stejně tak i počet osob, které se na tomhle podivném divadle účastní. A skoro to vypadá, že osoby, které byly vybrány, nejsou na svém místě náhodou.

Val a jeho dlouhé vlasy.

A tak začíná podivná hra. Podivná hra, během níž začínají jednotliví policisté umírat, a to i přesto, že pan Nikdo si klidně sedí ve výslechové místnosti, má kolem sebe trojici ozbrojených policistů a tváří se celkem netečně. Jako kdyby Val Kilmer skoro ani nehrál, jako kdyby se jenom nudil a kamera prostě natáčel to, jak sedí, a sem tam pronese nějakou tu znuděnou větu.

Natáčení ho asi velmi bavilo.

Ten snímek by si rozhodně zasloužil lepší hodnocení na českých i světových databázích. Netvrdím, že je to skvělý film, ale ten scénář není až tak špatný a nakonec není ani špatně gradován. Úmrtí jsou zde celkem nápaditá, navíc jsou propojená s událostí v minulosti, která se nám postupně odhaluje, odhaluje se pravda o tom, co se relativně nedávno stalo s jednou malou holkou a jejím domnělým vrahem.

Kdo to na něj vyskakuje?

Kanadsko-americký snímek „The Traveler“ je ukázkou toho, že i s malým rozpočtem, s relativně jednoduchým nápadem a s jedním známým hercem, je možné netočit něco, co vůbec nebude tak špatné, jak by se mohlo zdát. Val Kilmer předvádí přesně to, co bylo pro danou roli potřeba, ani kila navíc mu nejsou ku škoda. A vy jen čekáte, jak to celé vlastně dopadne.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář