The Underneath (2013)

40%
Co se skrývá pod zemí? Radši ani nevědět.

The Underneath

USA, 2013, 88 minut

 

Režie: Brian T. Jaynes

Scénář: David Wilson

Hrají:

Holt Boggs (Wayne)

Larry Jack Dotson (Kendall)

Ashlynn Ross (Příšera)

Natalie Wilemon (Jessie)

 

Tak se zase podíváme do jednoho stísněného prostoru, kde bude muset někdo přežít. Říkal jsem sice, že mám podobná prostředí celkem rád, ale stále více se ukazuje, že je strašně komplikované, aby se s takovou premisou podařilo natočit něco, co bude alespoň snesitelné. Snímku „The Underneath“ se jedna věc vzít nemůže – celkem snesitelný skutečně je, ale bohužel s tím to více méně končí.

 Mysleli si, že příroda bude super.

Na začátku sledujeme chlapíka, který si vyšel do přírody, pohodil batoh na zem a najednou zjistil, že mu ten batoh země polyká. Normálně se začala propadat, a tak ho nenapadlo nic lepšího, než sáhnout do díry a své věci zachránit. Jenže ono něco sáhlo na něj. A sáhlo to na něj tak silně, že ho to stáhlo pod zem a my už jsme chlapíka neviděli. Vlastně ho nikdo neviděl. Takže střih a seznamte se se skutečnými hlavními postavami.

 Jen se ještě hezky vykoupejte...

Těmi jsou novomanželé Wayne a Jessie. Je to docela milý pár, s kterým se dá ten film projít. Jsou snesitelní a jsou zamilovaní, což jim docela i věříte, odhlédneme-li od toho, že moje partnerka by rozhodně nebyla nadšená z toho, kdyby se naše svatební cesta odehrála jako několikadenní túra a pobyt v přírodě. Chápu však, že někdo tohle skutečně může upřednostňovat. Navíc, co si budeme povídat, svatební cesta téhle dvojice je skutečně nezapomenutelná.

 Leze ven, nebo ji to vcucává?

Trikově se film nesnaží nějak ohromit, což je dobře, ale v zásadě mu to nepomáhá. V zásadě je totiž velmi prázdný, protože se zde děje strašně málo a po několika minutách vás přestane bavit sledovat tu dvojici, která hlavně vzdychá nad rozlitým mlékem, ale opravdu se nesnaží přežít. Není to tak vyhrocené, pravda, ale najednou tomu docela chybí emoce a já jsem nebyl schopen jim fandit nebo se do jejich situace jakkoli vcítit.

 Alespoň že světlo mají.

„The Underneath“ je produkt levné, amatérské filmařiny, na které je tohle všechno vidět, ale neviděl bych to nutně jako zlo, ale jednoduše jako styl natčení. To, že už chybí i trocha umu, to je další věc. Snahu ale v tomhle případě počítám a film se mi zdál dostatečně snesitelný na to, aby si alespoň nějaké základní hodnocení zajistil. Konec je bohužel až moc poplatný žánru a nic nepřinese.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář