The Unfolding (2016)

20%
Další film o tom, že paranormální aktivita skutečně existuje.

The Unfolding

Velká Británie, 2016, 90 minut

 

Režie: Eugene McGing

Scénář: Eugene McGing

Hrají:

Robert Daws (Profesor Chessman)

Nick Julian (Harvey Waller)

Lisa Kerr (Rose Ellis)

Kitty McGeever (Muriel Roy)

 

Britský snímek „The Unfolding“ je takovým celkem klasickým zástupcem současné hororové školy, která se zaměřuje na duchy a paranormální aktivitu. Je to prostě trend, jenž aktuálně frčí, a tak se o něj pokoušejí všichni možní tvůrci, ať už z těch známějších, kteří natočí film jako „V zajetí démonů“, anebo ti méně známí, kteří se pustí do filmu jako je právě „The Unfolding“.

Někdo nastražil kameru.

Horor „The Unfolding“ v sobě nemá nic překvapivého, a to ani po dějové stránce. Zde se setkáváme s mladým paranormální detektivem a jeho přítelkyní. Tihle dva se rozhodnou, že je potřeba prozkoumat jednu starou usedlost a ujistit se, že je tam všechno v pořádku. Asi se celkem logicky dá čekat, že to až tak v pořádku nebude a že postavy budou mít co dělat s temnými silami.

Nicneříkající ksicht.

Aby to nebylo tak jednoduché, v místě došlo v minulosti k vraždě, která má záhadný podtext. Jasně, že to bude nějak spojeno s paranormální aktivitou, jež se v domě odehrává. A je to jedna z těch paranormálních aktivit, jež jsou skutečně nebezpečné, protože usilují o život těch, kdo se ocitnou v jejich dosahu. Takže můžeme očekávat, že by to mohlo být i napínavé. Bohužel není.

Strach ve tmě.

Film „The Unfolding“ si jede strašně klasicky za svým. Není v tom nápad, není v tom náboj. Jsou zde použity záběr z kamer, které byly nastraženy v domě, ale absolutně to nefunguje a je to nesmírná nuda. Jako kdybyste se dívali na nudné záběry z bezpečnostních kamer člověka, v jehož domě se za celý den nic nestane. A takhle se filmem protrápíte až do jeho konce, který navíc nepřijde ani nijak brzy.

Méně strachu za světla.

Britský hororový pokus „The Unfolding“ tak zůstává skutečně primárně pokusem o horor, protože není možné takový film brát moc vážně. Je to unylá podívaná, kde nenajdete snad nic, co by vás skutečně trochu nadzvedlo ze židle. Jede se v zajetých kolejích, které jsou hodně rezavé. Ale tvůrci se nechtějí vyčlenit nechtějí něco jiného, chtějí prostě natočit film a je jim jedno, že bude tristní.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář