The Vampire (1957)

50%
Béčkový, ale ne až tak špatný vampýr.

The Vampire

USA, 1957, 75 minut

 

Režie: Paul Landers

Scénář: Pat Fielder

Hrají:

John Beal (Dr. Paul Beecher)

Coleen Gray (Carol Butler)

Kenneth Tobey (Šerif Buck Donnelly)

Lydia Reed (Betsy Beecher)

 

Stará hororová béčka mám rád a 50. léta jim byla v Americe prostě zaslíbená. Jasně, béčka se točí pořád, ale už to nemá svoje kouzlo jaké to mělo právě v 50. letech. snad to bylo černobílou kamerou, snad to bylo nedostatečnými finančními prostředky ale ty filmy prostě mají něco do sebe, jsou zajímavé, a i když jsou v současnosti možná do jisté míry k smíchu, pořád mají čím zaujmout.

Kráska a zvíře.

Snímek „The Vampire“ není moc známý a je potřeba s ujasnit, že se jedná o americký snímek, který byl natočen v roce 1957, nejedná se o film „El Vampiro“ (v mezinárodní distribuci také jako The Vmapire“), jenž byl natočen ve stejném roce, ale v produkci mexické v režii Fernanda Méndeze, který si upravuje Stokerův román „Dracula“ pro mexické prostředí.

Doktor je pěkný chlap.

Americký horor „The Vampire“ se zaměřuje na trochu jiný příběh, který není vyloženě draculovského ražení. V hlavní roli máme doktora Paula Beechera (John Beal), který ser dopustí osudné chyby. Místo toho, aby si vzal prášky na bolest, tak si místo toho vezme pilulky, které byly vytvořeny z krve netopýra. Proměna v jiného tvora na sebe nenechá příliš dlouho čekat.

No, jak kdy.

Není moc těžké si odvodit, jaký bude průběh filmu „The Vampire“. Prostě se jedná o zápletku, kdy si muž vezme něco, co ho začne měnit, nikoli jen fyzicky, ale i touhou po krvi. Začne zabíjet. Ne, snímek „The Vampire“ není nějak moc explicitní, to se asi nedalo moc čekat. Ale těch mrtvých je tu dost. Jen je škoda, že maska upíra je taková... no klidně by to mohl být i špatný vlkodlak.

Někdy vypadá jako bezďák.

Americký snímek „The Vampire“ je takové příjemné béčko, které si na nic nehraje, msty je trochu úsměvné, ale je vidět, že se tvůrci snažili o to, aby měli horor s upírem, i když teda samotná maska tomu moc nenasvědčuje. Nakonec se to ale do jisté míry povedlo a my sledujeme klasickou snahu vypořádat se s nebezpečím, které by mělo být nad rámec chápání postav.

 

Hodnocení: 50 %

 

Hororové filmy (upíři, vědci)


Přidat komentář