The Vampire Bat (1933)

35%
Upíří netopýr si pro vás jde! Ale není se moc čeho bát...

The Vampire Bat

USA, 1933, 65 minut

 

Režie: Frank R. Strayer

Scénář: Edward T. Lowe Jr.

Hrají:

Lionel Atwill (Dr. Otto von Niemann)

Fay Wray (Ruth Bertin)

Melvyn Douglas (Karl Brettschneider)

Maude Eburne (Gussie Schnappmann)

 

Snímek „The Vampire Bat“ je možné v současné době vnímat už spíše jako takovou anekdotu, která není moc vtipná a také není moc hororová. Vždycky se rád podívám na staré filmy, i na ty opravdu staré, navíc pokud se honosí hororovým žánrovým zařazením, chci je vidět tuplem, ale je potřeba počítat s tím, že i v té době se točili filmy, které nejsou kvalitativně příliš dobré.

Tady to píšou v novinách...

Americký horor „The Vampire Bat“ je jednou z takových ukázek. Popravdě si moc nedovedu představit, že by film dokázal vzbuzovat strach i v době svého uvedení, ale po více jak osmdesáti letech od premiéry už na to šanci prostě nemá. Na to je děj až moc jednoduchý, skutečně jen taková povídka, příliš roztahaná a bez toho, aby měla skutečně pořádnou pointu. Tu odhalíte celkem brzy. Už s názvem.

Zlý pohled.

Městečko kdesi v Evropě sužují nemilé události. Lidé jsou zde nalezeni mrtví a vypadá to, že z jejich těla někdo vysál krev. Jasně, že jako první vás napadne, že tady bude na vině nějaký ten upír. V městečku si ale myslí, že vrahem bude Herman Gleib (Dwight Frye), takový ten klasický prosťáček, kterého obviníte jako prvního, protože je prostě divný. Samozřejmě, že až tak jednoduché to nebude.

Ještě jeden zlý pohled.

I když je Herman mimo hru, mrtvoly se objevují stále. Inspektor Karl Brettschneider (Melvyn Doglas) musí s pomocí doktora Otta von Niemanna (Lionel Atwill) zjistit, kde skutečně je zakopaný pes. Bohužel sledovat to je jako se dívat na nějaký historický snímek, který se trochu kostrbatě snaží zachytit období a dát do toho nějaký rádoby napínavý příběh. Napínavý ale „The Vampire Bat“ není.

Přikradl se jako upír.

Je skoro s podivem, že ve stejné době mohly vznikat filmy jako „Dracula“ nebo „Frankenstein“, které přece jen v sobě měly hodně dobrého, i když i ony dnes vypadají zastarale. Ale špatné filmy se holt točily vždycky, i v době, kdy jich ještě nebylo tolik, nebyly barevné a horor měl ještě podobu celkem mírumilovnou, alespoň ve srovnání s tím, co přišlo pak.

 

Hodnocení: 35 %

 

Hororové filmy (příšery, vrazi)


Přidat komentář