The Walking Dead: 6. série

65%
Šestá série je docela fajn.

The Walking Dead: 6. série

16 dílů, 2015-2016

 

Tvůrce: Frank Darabont, Gregory Nicotero, Robert Kirkman, Tony Moore, Charlie Adlard

Hlavní postavy:

Andrew Lincoln (Rick Grimes)

Danai Gurira (Michonne)

Steven Yeun (Glenn Rhee)

 

Asi každý, kdo četl komiks, čekal na šestou sezónu seriálu „The Walking Dead“. Tady se konečně objevuje jedna z nejzásadnějších postav, které Robert Kirkman v komiksu vytvořil. Ano, není to nikdo jiný než Negan, na jehož příchod si ale budete muset počkat až na samotný konec šesté série, protože je jasné, že z tohohle se musela udělat třešnička na dortu. I když pravda, tím seriál teprve získal na síle.

Drsňáci.

Celá šestá sezóna by se dala označit tak, že kam Rick přijde, tam to začíná všechno hořet, rozpadat se. Jako kdyby byl tím, kdo všechno narušuje, jako kdyby mu šla smůla v patách a on prostě každému přinášel i jeho vlastní dávku smůly. Anebo to je prostě jen tím, že zombie svět není jednoduchý na přežití a prostě se musí předpokládat, že vaše skupina nemůže vydržet ani z 50 % původního stavu.

Carol je pořád v ohrožení.

Šestá sezóna je také tou, kde se začínají objevovat další větší skupiny přeživších a konečně dojde i na to, že se tu konečně ukáže Ježíš, což je tedy moje oblíbená postava. Prostě cool týpek, který jako by vypadl z kung-fu filmů, tedy tím, jak bojuje, ale přitom vypadal jako ten, podle něhož je pojmenován. Ale další zajímavé postavy nás ještě čekají v sedmé sezóně, kde se objeví další ikonická postava.

Konečně se objevil Jesus.

Ale jsme v šesté sérii, takže tam zůstaňme. Je potřeba, aby se hlavní skupina kolem Ricka trochu uklidnila, našla domov... ale ne, ono se to zase záhy posere, protože v tomhle světě prostě není nikdy klid. A nemrtví jsou neustále na pochodu a je jich skutečně hodně. Jasně, že jsou pořád nebezpečí, i když to začíná vypadat, že největším nepřítelem jsou stejně lidé samotné.

Taková skoro romance.

Nejlepším momentem šesté série „The Walking Dead“ je stejně ale její finále, které je skvěle natočeno, hlavně ta poslední scéna. Jasně, ten poslední díl sám o sobě je jen takový divný road trip, ale jakmile dojde na to, co si všichni přáli, stojí to za to. A Jeffrey Dean Morgan dokazuje, jak skvěle byl pro svou roli vybrán. A to je před vámi první díl sedmé série, který je jedním z nejlepších a nejdrsnějších vůbec.

 

Hodnocení: 65 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář