The Walking Dead: 7. série

70%
Se sedmou sezónou kvalita seriálu stále roste.

The Walking Dead: 7. série

16 dílů, 2016-2017

 

Tvůrce: Frank Darabont, Gregory Nicotero, Robert Kirkman, Tony Moore, Charlie Adlard

Hlavní postavy:

Andrew Lincoln (Rick Grimes)

 

Za mě po dlouhé době jedna z nejpovedenějších sezón tohoto seriálu, jakou jsem viděl. A ano, je to dáno tím, že se zde objevuje nová postava – Negan. On se tedy objevil už na konci sezóny předchozí, ale teprve první díl sedmé série ve vás zanechá skutečně velmi silné dojmy, které budete chvíli rozdýchávat. Ale tentokrát vás tvůrci tolik rozdýchávat nenechají, protože se jede pořád dál.

Otec a syn v akci.

Už dlouho se mi nestalo, aby mě začátek nějaké sezóny – možná nejen v seriálu „The Walking Dead“ – tak dostal. Nejen v tom, jak je to dramatické, a že to dramatické sakra, je protože tady se odehrají zásadní scény, navíc jsou opravdu parádně natočené, ale je to i tím, jak je to technicky zvládnuto. Triková stránky je tu prostě dokonalá a mě se na chvilku skoro zastavilo srdce.

Přichází Negan.

Konec šesté sezóny tak nějak naznačil, o čem bude sedmá sezóna. A je vlastně jen o tom, jak se přeživší vypořádají s tím, že Negan si nedělá prdel, že chce část jejich zásob v pravidelných dodávkách. Prostě takové výpalné za to, že Negan nerozmlátí hlavy dalším jejich milovaným. Je tohle skutečně stav, jemuž se Rick a ostatní podvolí? Anebo budou obětovat možnost, že někdo skončí s rozbitou hlavou, i když nebyl nemrtvý?

Lucille bude v ráži.

Sezóna má docela dobrý drive, i když je překvapivé, že ve druhé polovině a především ke konci, ho ztrácí. To se samozřejmě poslední díl snaží zachránit, protože tvůrci chtějí, aby diváci sledovali i osmou sezónu. Takže poslední díl opět vybředává z pomalého tempa a je to parádní jízda, kde dojde i na některé opravdu cool scény. A jo, vypínáte to s tím, že chcete vidět osmou. Cíl splněn.

Chce to pořádný nápřah.

Sedmá sezóna seriálu „The Walking Dead“ je za mě zlepšení oproti předchozím třem sériím, posun zase o něco nahoru. Jsou zde skvělé drsné scény, výborné souboje, jen ten tygr je v některých chvílích prostě digitální. Jasně, on je takový asi furt, ale chvílemi je to moc znát. Ale je zde množství nových postav, z toho většina i zajímavých. Za mě povedená sezóna, po delší době.

 

Hodnocení: 70 %

 

Hororové filmy (zombie, survival)


Přidat komentář