The Watermen (2011)

10%
"The Watermen" rozhodně není filmem, který vás něčím ohromí, protože je to naprosto obyčejná, ničím nezajímavá vidlácká vyvražďovačka.

 

The Watermen

USA, 2011, 94 minut

 

Režie: Matt L. Lockhart

Scénář: Matt L. Lockhart

Hrají:

Jason Mewes (Trailor)

Richard Riehle (Belvin Lee Smith)

Joy Glass (Lisa)

Luke Guldan (Mike)

 

„The Watermen“ nemá tak úplně špatné obsazení. Jason Mewes a Richard Riehle jsou herci, kteří nejsou žánrově neznámí. Bohužel, už v tomhle směru film narazil. Jason Mewes hraje roli drsného frajírka, co jde hlavně po prsou a ženských pohlavních orgánech, abych zůstal slušný, což sice může být zábava, když to člověk vidí jednou, ale ne ve chvíli, kdy má Jason tuhle pózu už v několikátém filmu. V čem byla jiná jeho postava ve filmu „Zack a Miri točí porno“? Jedině v tom, že to bylo zajímavé, tady je prostě nudný, stejně jako zbytek osazenstva jeho lodi.

Jen takové malé řezání.

Abych zase nekřivdil, i Richard Riehle podává svůj standard, který mu sedí, i když nemá moc prostoru na plátně. Jenže k čemu to je, když zbytek postav je tak nudný a předvídatelný, až to pěkné není? Nechovají se logicky, ječí, utíkají, ale všechno ve chvíli, kdy je to nejméně potřeba. Všechno je to jen na efekt, aby si mužský divák mohl užít vnadných slečen a jejich poprsí, na které se kamera docela fixuje. Americký horor, který má diváka hlavně pobavit, už podle všeho nejde udělat bez prsou. Asi jsou na to v Americe zákony nebo co.

Jay Mewes v další jemu padnoucí roli.

Ale tohle ještě není ten největší problém. Jako který chlap by se nechtěl podívat na pěknou ženskou postavu? Jenže, jak už jsem určitě někde zmínil, kvůli tomu stačí jít na správné internetové stránky, kde je výběr doslova nepřeberný. „The Watermen“ zase nemají v tomto ohledu co nabídnout nového, všechno je ještě poměrně decentní. A tak by si člověk myslel, že když je tohle něco, co může vidět i jinde, bude chtít film zaujmout vtipem, nebo třeba příběhem.

Že by se dívala na vraha?

Matt L. Lockhart podle všeho neslyšel nic o dějové linii a budování atmosféry. Proč do toho vkládat nějaký děj, když můžu skupinu mladých lidí (vnadné slečny a namakaní borci) vystavit utrpení. Támhle někde na venkově si najdu pár zabijákům, co mají kuchat ryby, ale místo toho kuchají lidi. To bude stačit. Postavy pak nechám udělat nějakou pitomost a nechám je zmítat, utíkat a ječet. To bude paráda, to si divák pošmákne. Ne, nepošmákne, ani náhodou!

Záchrana na obzoru?

To už jsou američtí filmaři tak impotentní, že nejsou schopni přijít s něčím novým a zajímavým? Proč prostě pořád dokola kopírovat něco, co už tu bylo stokrát, jen s jinými herci a na trochu jiných místech? Proč trochu neinovovat? Kde je inovace v „The Watermen“? V tom, že je tam více záběrů na ňadra, že je to bez vtipu anebo se tam o něco méně používají střelné zbraně, či se zase pro jednou více využívá hák na ryby? Ať jdou s tímhle do háje. Matt L. Lockhart nedal do filmu nic nového, protože prostě věděl, že s nízkým rozpočtem se mu podaří snímek zaplatit. Nevím, jestli mu to vyšlo, ale asi ano. Prostě hraje na jistotu, tak co by si dělal vrásky. Dá do toho pořádně našlapanou hudbu, jeden dobrý výbuch a je hotovo. Podobné filmy jsou tragédie. 10 % dávám hlavně za Jasona Mewese, protože toho pitomce mám stejně rád.

 

Hodnocení: 10%

Hororové filmy (slasher, béčka, vrazi)


Přidat komentář