The Wicker Tree (2011)

20%
Robin Hardy se po letech vrátil ke svému skvostnému dílu a natočil něco, co ani nestojí za vidění.

The Wicker Tree

Velká Británie, 2011, 96 minut

 

Režie: Robin Hardy

Scénář: Robin Hardy podle vlastního románu

Hrají:

Graham McTavish (Sir Lachlan Morrison)

Jacqueline Leonard (Lady Delia Morrison)

Henry Garrett (Steve Thomson)

Honeysuckle Weeks (Lolly)

 

V roce 1973 natočil Robin Hardy skvělý film „Rituál“, nebo také „Proutěný muž“, který se řadí rozhodně k tomu nejlepšímu, co kdy v oblasti hororu vzniklo. Hardy měl k ruce dobrý příběh, skvělého Christophera Lee a úchvatný závěr, který vám prostě vyrazil dech. Po téměř čtyřiceti letech se rozhodl na svou vlastní látku navázat a natočil snímek „The Wicker Tree“, který jde primárně návratem do stejného světa.

 A teď si zazpíváme!

O nějakém pokračování se mi mluvit nechce, spíše jde o to, že jsou ve filmu „The Wicker Tree“ shodná východiska, která jsou spojena hlavně s komunitou lidí žijících ve Skotsku. Právě do této uzavřené komunity se dostávají dva mladí Američané, kteří chtějí svou vírou změnit svět. Hlavně ona je důležitá, protože krásně zpívá, on je jen kovboj, který ji doprovází. Oba jsou zbožní, až vás z toho budou pálit stigmata, a oba jsou naivní, že prostě musejí být zneužiti.

 A teď si zahrajeme na Tijuanu!

Tihle dva mladí američtí vyslanci se dostávají do Skotska, aby zde šířili svou víru. Záhy jsou konfrontováni s místní vírou, která je trochu odlišná. Jednoduše pohanská. Ona se nenechá tak snadno zviklat, ale pro jejího kovbojského skoro snoubence, je to trochu jiné. On by chtěl smilnit, ona až po svatbě. Jenže kolem je tolik pokušení... Ano, hřích je doslova za každým rohu. Jenže to není všechno. Ona totiž komunita něco chystá.

 Všichni sborem...

Příběh je místy hodně podobný tomu, co Hardy natočil v roce 1973, ale pojetí je naprosto jiné. Tohle je jako sledovat někoho, kdo se teprve učí natáčet. Chce být jiný, chce být vtipný, ale jeho režie vyznívá stejně naivně jako postavy, které vytvořil. Myslím tedy hlavně ty dva Američany. Není zde snad jedna jediná scéna, která by vás skutečně zasáhla, možná s výjimkou scén se zpěvem. Ta holka má vážně hezký hlas.

 Ten chlápek nemá Leeovo charisma.

„The Wicker Tree“ není horor, to v první řadě. Ve druhé řadě to není ani dobrý film, protože vlastně ani pořádně nezjistíte, proč tohle máte sledovat. Hardy remakuje sám sebe, podává příběh nově, ale naprosto nevkusně a bez myšlenky. To, co jednou řekl, už řekl, tímhle nic nového nepřidal. I když finále vypadá jinak, ve skutečnosti takovým není a jede se pořád s jednou myšlenkou. Jen je to celkově prostě špatné.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář